Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU un Latgales ērģelniece Guna Kise 27. septembrī plkst. 13.00 (pēc dievkalpojuma) aicina visus uz bezmaksas koncertu Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē ciklā “Mūzika Latgales dievnamos”. Klausītājiem būs iespēja izbaudīt pūšaminstrumentu spēcīgo un ērģeļu vareno skanējumu, klausoties īpaši šim koncertu ciklam aranžētus skaņdarbus. Apmeklētāji dzirdēs dažādu laiku akadēmisko mūziku profesionālā izpildījumā – baroka, renesanses, romantisma un 20.gs. mūziku metālpūšmainstrumentu kvintetam, kā arī oriģinālskaņdarbus ērģelēm. Koncerti dievnamos tiks papildināti ar izglītojošiem vēstures stāstiem par senajām ērģeļmūzikas un metālpūšamintstrumentu spēles tradīcijām, kā arī Latgales reģiona ērģelēm.

Koncerti paredzēti Latgales novadu iedzīvotājiem un viesiem, kā arī mūzikas skolu un vispārizglītojošo skolu audzēkņiem. Īpaši uz koncertu tiek aicināti vietējās draudzes cilvēki, regulārie baznīcas apmeklētāji, kā arī talantīgās ērģelnieces Gunas Kises talanta pazinēji, cienītāji un atbalstītāji. Pasākumu norise tiks organizēta, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Ieeja – bez maksas.

”Koncertu cikls dažādos kultūras norises Latgalē, un tā ideja ir iedzīvināt metālpušaminstrumentu un ērģeļu mūzikas koncertus Latgales dievnamos, akcentējot ērģelēm raksturīgo skanējumu un sniedzot klausītājiem ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī vēsturisku ieskatu par Latgales novadu ērģeļu izcelsmi, attīstību un būvi, kas ir ļoti nozīmīgi Latgales kultūrvides daudzveidības saglabāšanā un attīstībā,” atklāj viens no koncertu organizatoriem, kvinteta mūziķis Jānis Retenais. “Esam pārliecināti, ka šie priekšnesumi sagādās neaizmirstamas sajūtas gan klausītājiem, gan izpildītājiem.”

Ērģelniece Guna Kise ērģeļu spēles apguvi sākusi 2004. gadā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Tālivalža Dekšņa ērģeļu klasi, 2009. gadā iegūstot bakalaura grādu, bet 2011. gadā – maģistra grādu ērģeļu spēlē. Studējusi arī Nīderlandē un Dānijā. Guna Kise ir saņēmusi Mūzikas balvu par aktīvu un radošu darbību mūzikas sfērā no mācītājiem Anitas un Ivara Gaidēm, kā arī Amageras Mūzikas festivāla Talantu balvu 2010. gadā Kopenhāgenā. No 2013. gada Guna ir ērģeļspēles un klavierspēles skolotāja Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā un Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā. 2019. gadā apbalvota ar Nikodema Rancāna balvu izcilākajiem Latgales reģiona skolotājiem nominācijā “Par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darba tikuma audzināšanai un amatu apmācībai”.

Metālpūšaminstrumentu kvintets BRASS.EDU ir piecu profesionālu mūziķu ansamblis, kas izveidots 2017. gadā, aktīvi koncertē un vada meistarklases Latvijas mūzikas skolās un mūzikas vidusskolās.

Koncertu cikls “Mūzika Latgales dievnamos” tiek rīkots ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts mežu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Jānis Retenais, koncertu galvenais organizators

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?