Piektdien, 25. septembrī Valsts prezidents Egils Levits viesosies Rēzeknē, kur plkst. 12.00-14.00 Latgales vēstniecībā GORS notiks saruna par Latgales identitāti – par tās vēsturi, esošo situāciju un latgaliskās identitātes attīstību nākotnē.

Diskusijas ietvaros plānota gan paneļdiskusija ar Valsts prezidenta dalību, gan paneļdiskusijas dalībnieku un klātesošās auditorijas domu apmaiņa, pieredzes un priekšlikumu izteikšana.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits šā gada vasarā un rudenī rīko diskusiju ciklu par latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu identitāti un ilgtspējīgu attīstību pirms Valsts prezidenta likumprojekta “Latviešu vēsturisko zemju likums” iesniegšanas Saeimā.

Likumprojekta mērķis ir veicināt latviskuma daudzveidības saglabāšanos un stiprināt Latvijas cilvēku kultūrvēsturisko identitāti un piederību noteiktai latviešu vēsturiskajai zemei. Tāpat likumprojekts veicinās cilvēku sabiedrisko aktivitāti savas identitātes un vietējās kultūrtelpas saglabāšanā, jo nevienu identitāti nevar izveidot, ja nav cilvēku, kuri to pieņem un kopj. Likumprojekts arī noteiks, kādā veidā tiks atbalstīta latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu saglabāšanās un ilgtspējīga attīstība.

Informāciju sagatavoja Anda Pečule, Valsts prezidenta kancelejas vadošā konsultante

3 Comments
 1. Igors Pličs 2 gadiem atpakaļ

  Kādas iespējas piedalīties diskusijā?

  • Author
   rezekne.lv 2 gadiem atpakaļ

   Diskusija ir publiska, ikviens ir aicināts piedalīties.

 2. Ināra 2 gadiem atpakaļ

  Vai skolēni arī varēs piedalīties?

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?