Vērienīgo Ziemeļvalstu dienu Rēzeknē pirmajā dienā, 24. septembrī, Rēzeknes pilsētas domi apmeklēja Ziemeļvalstu pārstāvju delegācija, kuras sastāvā bija Dānijas vēstnieks Flemings Stenders (Flemming Stender), Somijas vēstniece Rīta Korpivāra (Riitta Korpivaara), Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard) un Zviedrijas vēstniece Kārina Hēglunde (Karin Höglund).

Viesus Domē sagaidīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs, Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs un Ārējo sakaru nodaļas speciālisti. Tikšanās sākās ar prezentāciju, kas bija veltīta lielākajiem jau īstenotajiem un realizācijas stadijā esošajiem projektiem Rēzeknē. Pilsētas viesus īpaši interesēja ar vides aizsardzību un siltumnīcefekta gāzu emisiju saistītie jautājumi. Bija patīkami uzzināt, ka Ziemeļvalstu pārstāvji zina un atzinīgi vērtē to, ka Rēzekne ir pirmā pilsēta, kur sabiedriskie pārvadājumi pilsētas robežās tiek veikti ar elektroautobusiem. Tāpat Ziemeļvalstu vēstnieki skāra jautājumus par reģionālo reformu un problēmām uzņēmējdarbības vidē, kas saistītas ar Covid-19 vīrusa epidēmiju.

Pēc tikšanās domē Ziemeļvalstu delegācijas locekļiem bija neliela ekskursija pilsētas vēsturiskajā daļā un Zaļās sinagogas apmeklējums. Piektdien, 25. septembrī, Ziemeļvalstu vēstniekiem un delegācijas locekļiem tika organizēta ekskursija arī Olimpiskajā centrā.

Neskatoties uz to, ka galvenie Ziemeļvalstu dienu Rēzeknē pasākumi norisinājās pagājušajā nedēļā, vēl ir iespēja iepazīties ar interesantām izstādēm muzejā, bibliotēkā, Nacionālo biedrību kultūras namā un ARPC “Zeimuļs”. Savukārt Latgales vēstniecībā GORS turpinās Ziemeļvalstu kino dienas.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?