Piektdien, 25. septembrī, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits darba vizītē apmeklēja Rēzeknes pilsētu, noslēdzot diskusiju ciklu par latviešu vēsturiskajām zemēm.

Vizīti E.Levits sāka Olimpiskajā centrā Rēzekne (OCR), piedaloties Iespēju festivāla “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020” atklāšanas ceremonijā. Pēc atklāšanas kopā ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem tika apmeklēti uzņēmēju stendi. Festivāla atklāšanas uzrunā klātesošajiem Egils Levits novērtēja arī iepriekšējā nedēļas nogalē atklāto OCR daudzfunkcionālās arēnas ēku: “Šī skaistā jaunuzceltā ēka – Olimpiskais centrs Rēzekne – ir pilsētas lepnums, kas veicina Rēzeknes un reizē arī visas Latgales vilkmi, proti, kādēļ cilvēkiem ir patīkami būt gan Rēzeknē, gan Latgalē. Jāņem vērā arī tas, ka viens no būtiskiem iemesliem, kādēļ šeit ir patīkami būt, ir, pateicoties uzņēmējiem, jo viņi rada darbavietas. Paldies, ka jūs nodarbojaties ar uzņēmējdarbību ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.”

Turpinājumā Egils Levits Latgales vēstniecībā GORS tikās ar iedzīvotājiem diskusijā par Latgales identitātes kultūrvēsturisko un mūsdienīgo rakursu. Tā kā Valsts prezidents 24. septembrī Saeimā iesniedza izstrādāto likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, saruna Rēzeknē noslēdz E. Levita aizsākto diskusiju ciklu par latviešu vēsturiskajām zemēm.

Pusdienas tika ieturētas “Ausmeņa Kebabs” telpās, kur ar Rēzeknes SEZ, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvēm apspriedās par Latgales uzņēmējdarbības, zinātnes un studiju sasaisti, atbalstu jaunām uzņēmējdarbības idejām un eksportu.

Vizīte Rēzeknē noslēdzās Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, kur ar Rēzeknes un novada skolu vadītājiem tika pārrunāta kompetencēs balstītās izglītības programma “Skola2030”, interešu izglītība un skolu reformas.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?