No 23. līdz 27. septembrim Rēzeknē norisinājās jau septītā ERASMUS+ programmas finansētā projekta Eiropas sporta nedēļa, kuru organizēja Rēzeknes Sporta pārvalde sadarbībā ar biedrībām “Latvijas Orientēšanas federācija”, “Latvijas Sporta federācijas padome”, Rēzeknes  Tehnoloģiju akadēmiju, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, SK “Magnen”, Rēzeknes bērnu-jaunatnes sporta skolu un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi. Visi pilsētas iedzīvotāji tika aicināti piedalīties dažādos sporta pasākumos visas nedēļas garumā.

Eiropas sporta nedēļas programma iesākās 23. septembrī ar orientēšanās velobraucienu. Dalībnieki 4h garumā varēja izvēlēties sev tīkamāko maršrutu no iepriekš sagatavotām kartēm un ar mobilās aplikācijas palīdzību atzīmēt savu veikumu.

Ceturtdien, 24. septembrī, notika “Netradicionālās stafetes pirmskolas un sākumskolas izglītības audzēkņiem”, kas kopā pulcēja 11 pirmskolas un 7 sākumskolas izglītības iestāžu komandas. Bērni iesaistījās 10 dažādu staciju pārbaudījumos – spēlēs un izpriecās, savukārt, brīvajā laikā tika piedāvāta iespēja aktīvi atpūsties piepūšamajās atrakcijās.

Piektdienas vakarā Rēzeknes Sporta pārvalde organizēja informatīvi – praktisko nodarbību āra trenažieru laukumā, kur bērniem, pieaugušajiem un senioriem bija iespēja uzzināt kā pareizi izmantot āra trenažierus, lai uzlabotu savu fizisko formu. Piektdienas vakara noslēgumā norisinājās nakts orientēšanās, kas pulcēja lielu skaitu dalībnieku gan no Rēzeknes, gan citām pilsētām. Trīs stundu garās sacensības rogainingā vienlaicīgi notika 13 Latvijas pilsētās.

Sestdien, 26. septembrī, Eiropas sporta nedēļas ietvaros, Rēzeknes pilsētā norisinājās vairāki sporta pasākumi, kuros varēja piedalīties jebkurš interesents.

Sacensību diena iesākās Rēzeknes Sporta pārvaldes stadionā ar līdz šim Rēzeknē nebijušu spēli – Spike ball. Dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savstarpējo saliedētību un individuālās koordinācijas spējas. Par Spike ball turnīra uzvarētājiem kļuva komanda “Bobiki” – Vladislava Leščinska un Viktors Leščinskis. Otrajā vietā – komanda “Dzērves” – Aleksejs Žuravļovs un Vadims Žuravļovs. Trešajā vietā komanda “Kepkas” – Dāvis Rimša un Māris Rimša.

Dambretes kauliņu spēlē – “padošanās” ar lielizmēra kauliņiem – jaunieši līdz 18 gadiem tika sadalītas divās grupās, kurās attiecīgi par uzvarētājiem kļuva – Vladislavs Marjuščenko un Matvejs Ježkovs, otrajā vietā ierindojās – Mareks Ratinskis un Eduards Dudniks, trešajā vietā – Artūrs Bluks un Maksims Vinogradovs. Pieaugušo grupā par uzvarētāju kļuva – Edgars Unzuls, otrajā vietā – Andrejs Vinogradovs un trešajā vietā – Aleksandrs Vasiļkovs.

Nūjošanas cienītājiem bija iespēja iesaistīties pārgājienā “Rēzeknes 7 pakalni”, kur dalībnieki ciemojās pie cienījamā un sirsnīgā mākslinieka Leonarda Vinceviča, kā arī vērot pilsētas ainavu uz Masļenikova kalna pie Kovšu ezera. Klātienē nūjotāji vēroja Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāli, Rēzeknes pilskalnu un SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”.

Tāpat visas dienas garumā katrs  varēja iesaistīties spēka dienas pasākumā, kur dalībnieki varēja veikt pietupienus, pievilkties pie stieņa un nostāvēt plankā uz ilgāko laiku. Katras disciplīnas godalgoto vietu īpašnieki zēnu un meiteņu konkurencē tika apbalvoti ar piemiņas medaļām.

Pie SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” tilta tika organizēts izaicinājuma brauciens pa Rēzeknes upi ar smailītēm. Dalībnieki varēja veikt distanci individuāli, divatā vai trijatā. Kā ātrākās šajā pārbaudījumā izrādījās Ariadnas Volkovas un Ilgas Lihnovskas duets.

Sestdienas vakara noslēgumā Rēzeknes Sporta pārvaldes peldbaseinā katrs ieinteresētais iesaistījās nakts peldējumā, kura mērķis bija sasniegt pēc iespējas lielāku kopējo distanci, katram dalībniekam veicot peldējumu 50 vai 100 metros. Kopumā jauniešiem līdz 18 gadiem tika nopeldēti 2200 m uzrādot laiku – 32 minūtes un 28 sekundes. Pieaugušo grupā tika pievarēti 1100 m ar kopējo laiku 16 minūtes un 11 sekundes.

Svētdien, 27. septembrī, Rēzeknē pirmo reizi norisinājās sporta sacensības triatlonā. Triatlons bija paredzēts iesācējiem. Triatlonā ietilpa 5 km skrējiens, 200 m distance peldēšanā un velobrauciens 10 km distancē. Pēc sacensībām visi dalībnieki bija ļoti apmierināti un tika atzīts, ka, iespējams, nākamgad tieši Rēzeknē tiks rīkots kāds no Latvijas triatlona kausa posmiem.

Informāciju sagatavoja sporta organizators Edgars Unzuls

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?