Ceturtdien, 1. oktobrī Valsts robežsardzes koledžā aizvadītas jau 18 gadus tradicionāli rīkotās robežsargu norīkojumu sacensības, kuru mērķis ir pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Sacensībās piedalījās Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu komandas, kā arī Valsts robežsardzes koledžas komanda, kura startēja ārpus kopējā vērtējuma. Katra  komanda sastāvēja no trīs robežsargiem – viena virsnieka un diviem inspektoriem, savukārt Valsts robežsardzes koledžas komandas sastāvā startēja trīs Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās izglītības dienesta kadeti.

Sacensību laikā komandas veica dažādus uzdevumus deviņos kontrolpunktos, kur par katru pareizi izpildīto darbību ieguva punktus. Atkarībā no uzrādītājiem rezultātiem, komanda ieguva noteiktu vietu attiecīgajā kontrolpunktā. Komandas veica ārzemnieku aizturēšanu, robežu šķērsojošo personu atpazīšanu un dokumentu pārbaudi, transportlīdzekļa un tajā esošo personu un viņu mantu radiometrisko kontroli, šaušanas vingrinājumus, bīstamas personas aizturēšanu, kā arī komandām tika pārbaudīta fiziskā sagatavotība un angļu valodas zināšanas.

Tradicionāli uz sacensībām tika aicināti Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas vispārējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmas „Valsts robežas drošība” skolēni:  12.klases skolēni vēroja sacensību norisi, savukārt 10.klases skolēni devās pārgājienā gar mācību robežu Valsts robežsardzes koledžas Taktiskās un profesionālās apmācības centrā, lai iepazītu realitātei pietuvinātu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas robežu.

Sacensībās godalgoto 1. vietu izcīnīja Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes komanda, 2. vietu – Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes komanda un 3. vietu – Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes komanda.

Informāciju sagatavoja Diāna Deņisova, Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?