Atzīmējot Starptautisko skolotāju dienu, 5. oktobrī ar svinīgu pasākumu tika atklāta Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas atjaunotā ēka.

Uzrunājot klātesošos, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs uzsvēra, ka Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija jau ilgus gadus bijusi pilsētas lielākā skola un ēkas kvalitāte neatbilda tās statusam: “Projekts bija ļoti sarežģīts, tāpēc esam pateicīgi visām iesaistītajām pusēm. Ticam, ka ieguldītais darbs nesīs rezultātus un izglītības kvalitāte sasniegs jaunas virsotnes.”

Tāpat klātesošos uzrunāja arī  Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas direktors Jānis Poplavskis.

Uzaicinātie viesi pēc svinīgās lentītes pārgriešanas tika aicināti uz koncertu aktu zālē, pēc kura bija iespēja atjaunotās telpas iepazīt ekskursijā.

Remontdarbu ietvaros tika realizēta fasāžu un pamatu, jumta un grīdas pārsegumu siltināšana, logu nomaiņa, ventilācijas sistēmas un tās elementu izbūve un rekonstrukcija, apkures sistēmas un tās elementu izbūve un rekonstrukcija, apgaismojuma sistēmas elementu nomaiņa uz jauniem LED gaismekļiem.

Projekta “Nacionālas nozīmes izglītības centra attīstība Rēzeknes pilsētā, izveidojot un modernizējot vispārējās vidējās izglītības mācību vidi kvalitatīvai un mūsdienīgai izglītības ieguvei” ietvaros tika piegādāts un uzstādīts jauns informācijas komunikāciju tehnoloģiju aprīkojums – datori, planšetdatori, interaktīvie ekrāni un citas iekārtas. Aktu zālē uzstādīts projektors, mūsdienīgs apgaismojuma un apskaņošanas risinājums, kas ļaus Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijai efektīvāk pildīt Reģionālā metodiskā centra funkcijas, kura darbības nodrošināšanai tika izveidotas telpas arī ēkas 1. stāvā, tai skaitā konferenču telpa.

Darbi tiek īstenoti ERAF darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Izglītība, prasmes un mūžizglītība” 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” projekta “Nacionālas nozīmes izglītības centra attīstība Rēzeknes pilsētā, izveidojot un modernizējot vispārējās vidējās izglītības mācību vidi kvalitatīvai un mūsdienīgai izglītības ieguvei” (projekta Nr. 8.1.2.0/17/I/031) un 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” projekta “Rēzeknes pilsētas Valsts 1.ģimnāzijas  ēkas Dzirnavu ielā 3a, Rēzeknē, energoefektivitātes uzlabošana” (projekta Nr.4.2.2.0/17/I/111) ietvaros.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?