Izspēlētas atlases trešā un ceturtā posma spēles Latvijas 2020. gada individuālajā čempionātā novusā vīriešiem.

Trešā posma – 1/16 fināla spēles tika izspēlētas 26. septembrī Durbē, Bauskā, Ogrē un Pociemā. Katrā sacensību ieradās pa 28 dalībniekiem no otrā posma spēlētājiem. Rēzeknes sportisti devās uz Pociemu. Nākamā posma sacensībām kvalificējās gan Kārlis Treijs (32 punkti un 8. vieta), gan Gunārs Pļavnieks (32 punkti un 11. vieta). Mazāk veiksmīgs starts padevās Heinriham Janovskim, kurš ar sakrātiem 26 punktiem ierindojās 20. vietā.

Pēc nedēļas, 3. oktobrī norisinājās 1/8 fināla spēles Talsos Bērvircavā, Rīgā un Rubenē. Rēzeknes sportisti devās uz Rubeni, kur G. Pļavnieks sakrāja 27 punktus, izcīnot 19. vietu, un K. Treijs ar 20 punktiem ierindojās 24. vietā, kas nedeva iespēju kvalificēties nākamajam posmam.

Atgādināsim, ka uz Latvijas čempionātu novusā bija pieteikušies 352 vīrieši.

Sestdien, 3. oktobrī Ventspilī, Jelgavā, Rīgā un Rubenē pirmā posma (1/8 fināla) spēles izspēlēja arī sievietes, katrā sacensību vietā ieradās pa 16 dalībniecēm. Mūsu dāmas devās uz Rīgu, izspēlējot apļa turnīru, Anna Laganovska izcīnīja 10. vietu, Inta Saukāne – 12. vietu un Gaļina Boļšakova – 14.vietu. Visas kvalificējās nākamā posma (1/4 fināl) spēlēm, kas norisināsies Pociemā, otrā ¼ fināla grupa spēlēs Vadakstē.