Klāt oktobris, tātad drīz sāksies 2020./2021. gada apkures sezona. AS “Rēzeknes Siltumtīkli” vadītājs Aldis Mežals ziņo, ka uzņēmums no savas puses ir pilnībā gatavs uzsākt siltumenerģijas piegādi mājām, kad tas būs nepieciešams. Šī mērķa sasniegšanai tika veikti profilaktiski darbi, kā arī siltumtrašu, siltumkameru un armatūras plānveida remonts. Piemēram, lai varētu operatīvi pārtraukt siltumenerģijas piegādi atsevišķos iecirkņos, uzstādītas sešas noslēgarmatūras (200 un 250 milimetru diametrā) sekcijas, nomainīta novecojusī noslēgarmatūra (18 vienības). Profilakses darbu gaitā konstatēti un novērsti 18 pārrāvumi un nomainīti 127 metri cauruļvadu.

Tika ieplānota un realizēta siltumtrašu posmu rekonstrukcija Upes ielā, Rancāna ielā 51A, 18. Novembra ielā 39, Atbrīvošanas alejā 151A kopgarumā 179 metri. Verificēts 221 siltumenerģijas skaitītājs.

Par privātpersonu un pašvaldības investīciju līdzekļiem centralizētajai apkures sistēmai pieslēgti šādi objekti: t/c “LIDL” (141 metrs), Rēzeknes Gaļas kombināts (220 metri), Olimpiskā centra daudzfunkcionālā arēna (143 metri).

Par apkures pieslēgšanu

Daudzu iedzīvotāju prātā ir iesakņojusies pārliecība, ka apkure dzīvojamajās mājās tiek pieslēgta, kad trīs diennaktis pēc kārtas gaisa temperatūra ārā nepārsniedz +8ºC. Taču šāda noteikuma nav. Apkures sezona konkrētā mājā var sākties jebkurā brīdī ar iedzīvotāju vairākuma lēmumu vai arī ja par to ziņo iedzīvotāju pilnvarotā persona. Visas šīs darbības tiek veiktas ar apsaimniekotāja starpniecību. Katras dzīvojamās mājas iemītnieki paši zina, kad labāk pieslēgt apkuri, lai māja nesasaltu, mājokļos būtu komfortabla temperatūra un neveidotos mitrums.

Abonentu daļa informē

Uzņēmuma Abonentu daļa informē, ka 2019./2020. gada apkures sezonā realizēti 113 tūkst. megavatu siltumenerģijas. Saņemto maksājumu summa, salīdzinot ar sagatavotajiem rēķiniem, bija par 2,5 procentiem lielāka, tas nozīmē, ka iedzīvotāju parāds ir samazinājies. Abonentu daļas speciālisti pastāvīgi sadarbojas ar parādu piedziņas kompānijām, kā arī nodod lietas tiesā (2020. gadā nodotas 223 lietas kopsummā par 106 932,66 eiro). Taču tā jau ir ekstrēma rīcība. Līdz tam notiek pārrunas ar parādniekiem, viņiem tiek sūtīti brīdinājumi. Daudzi AS “Rēzeknes Siltumtīkli” klienti labprāt slēdz vienošanos par parāda atmaksu pa daļām.

Pagājušajā apkures sezonā vidējā maksa par vienu kvadrātmetru svārstījās no 0,97 eiro (ziemeļu mikrorajons) līdz 1,12 eiro (Vipinga). Visdārgāk siltumenerģijas piegādes pakalpojums iedzīvotājiem izmaksāja 2019. gada decembrī, kad centrā vidējā maksa par kvadrātmetru sasniedza 1,23 eiro, ziemeļu mikrorajonā – 1,17 eiro, Vipingā – 1,35 eiro, ņemot vērā tarifu 52,14 eiro par megavatstundu bez PVN.

Jāpiebilst, ka drīzumā gaidāms, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinās jauno, samazināto apkures tarifu – 49,57 eiro par megavatstundu bez PVN. Tarifa projekta izskatīšana daļēji ieilgusi komisijas citādo darba apstākļu dēļ saistībā ar Covid-19 izplatīšanos.

Citas aktualitātes

Aktīvi turpinās iekšējie un ārējie būvdarbi šķeldas katlumājā ziemeļu mikrorajonā. Šonedēļ objektu apmeklēja “Swedbank” pārstāvji, kuri piešķīra aizņēmumu 2,5 milj. eiro projekta realizācijai. Paredzēts, ka katlumājas būvniecība varētu būt pilnībā pabeigta šī gada decembrī ar nosacījumu, ka situācija ar koronavīrusa izplatību būs kontrolējama un aprīkojuma iestatītāji no Austrijas varēs brīvi ierasties Latvijā. Tāpat līdz decembrim iecerēts pabeigt akciju sabiedrības (AS) pārveidošanu par sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA). Šāds lēmums savulaik tika pieņemts pilsētas domes sēdē, – AS darbībai nepieciešama valde vismaz triju cilvēku sastāvā, savukārt SIA gadījumā šādas nepieciešamības nav. Tā kā uzņēmuma statusa maiņa neko nemaina, turklāt vēl ļaus ietaupīt resursus, pašvaldības lēmums ir pilnībā pamatots.

Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?