Klāt ir laiks, kad rudens aicina arī māksliniekus pārskatīt vasaras plenēros iegūto, iedvesmā un mūzas pieskārienā radīto, lai vienotos ar citiem kolēģiem tradicionālajā Latgales mākslinieku darbu izstādē “RUDENS 2020” Latgales Kultūrvēstures muzejā.

Latgales Kultūrvēstures muzejs ar nepacietību gaida satikšanos gan ar jaunradītiem Latgales mākslinieku darbiem, gan ar muzeja apmeklētājiem, lai aplūkotu un novērtētu jauno mākslas ražu. Kā ierasts, šī izstāde vērs durvis, sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas kārtējo gadadienu – 17. novembrī plkst. 15.00.

Šogad kā izstādes moto ir izvirzīta tēma “Apvārsnis” jeb, rakstnieku Jāni Klīdzēju citējot, “Debešu puse”. Ne tikai tāpēc, ka “taidas ūtras leidzeigas debešu puses nav nikur vysā pasaulī” (citāts no Jāņa Klīdzēja stāsta “Debešu puse”), bet arī tāpēc, ka šis ir vērtību pārvērtēšanas un jaunu atklājumu laiks. Apvārsnis kā brīvības apsolījums, kā skatiens tālāk, lai paceltos pāri, saskatītu būtisko. Izolācija, distancēšanās, ierobežojumi – ir vārdi, kurus dzirdam ikdienā ik uz soļa. Varbūt šī čaula liek ieraudzīt savu iekšējo apvārsni. Un kādu brīvību tas man sola? Vai tur ir kāda “debešu puse”, ko es vēlētos iepazīt? Ir laiks to atklāt mākslas valodā!

Mākslinieki darbus izstādei var iesniegt Latgales Kultūrvēstures muzejā līdz 31. oktobrim!

Izstādes atklāšana plānota 17. novembrī plkst. 15.00, bezmaksas ieeja, bet vietu skaits ierobežots, tāpēc sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 646 22464.

Aicinām ievērot Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus!

Latgales mākslinieku darbu izstādes RUDENS 2020 katalogs:

Informāciju sagatavoja Inese Dundure, Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?