Ceturtdien, 5. novembrī Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) tiks atklāta ceļojošā izstāde “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100”, kuru Ārlietu ministrija pirmo reizi ir izveidojusi kā lekciju ciklu ar mērķi iepazīstināt ar Latvijas ārlietu dienesta darbību un sasniegto 100 gados. Izstāde būs apskatāma līdz 2021. gada janvārim, kad atzīmējot Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas 100. gadadienu, noslēgsies valsts simtgades publiskās diplomātijas programma. Aicinām ikvienu interesentu, īpaši skolēnus!

Vērtējot katra vēstures posma svarīgākos notikumus un personības, izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar ārlietu dienesta devumu valsts izveidošanā, pastāvēšanā un Latvijas kā pilntiesīgas suverēnas valsts iekļaušanos starptautiskajā sistēmā.

Izstāde saturiski veidota piecos tematiskajos blokos:

  • Latvijas valsts nodibināšana un pirmie pastāvēšanas gadi līdz atzīšanai de iure (1919–1921),
  • Latvijas pirmais neatkarības laiks (1921–1940),
  • Latvija padomju un nacistu okupācijas varas gados (1940–1990),
  • Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas pasludināšana un pārejas periods līdz pilnīgai neatkarības atgūšanai (1990–1991),
  • Latvijas otrais neatkarības laiks (1991–2019).

Ceļojošā izstāde veidota, izmantojot dažādas ekspozīcijas tehnoloģijas – instalāciju, multimediju programmu, kā arī oriģinālos priekšmetus vitrīnās. Tā sniedz ieskatu diplomātu darba ikdienā un īpašos notikumos ārpolitiskajā darbībā.

Lielākā daļa dokumentu, fotogrāfiju un priekšmetu tiek eksponēti pirmo reizi. Izstādē izmantoti Ārlietu ministrijas arhīva, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva, Latvijas Valsts arhīva, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Rakstniecības un mūzikas muzeja dokumenti.

Izstādes atklāšanā un tai sekojošā diskusijā piedalīsies vēstnieks Gints Apals un diplomāts, Ārlietu ministrijas Valsts protokola pārstāvis Oskars Kuršs, iepazīstinot ar būtiskāko Latvijas ārlietu vēsturē, diplomātisko attiecību nozīmi tagad un nākotnē.

Tikšanās mērķis ir veicināt sabiedrības zināšanas par diplomātiju, ārpolitiku un ārlietu dienesta darbību, kā arī sniegt ieskatu karjeras iespējās, tādēļ uz tikšanos īpaši aicināti skolēni.

Ārlietu ministrijas ceļojošā izstāde “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100” ir daļa no Latvijas ārlietu dienesta simtgades svētku programmas. Izstāde pa Latviju ceļos līdz 2021. gada 26. janvārim, kad apritēs 100 gadu, kopš tika panākta Latvijas Republikas starptautiski tiesiskā (de iure) atzīšana.

Informāciju sagatavoja Maija Mauriņa, Ārlietu ministrija, Komunikāciju grupas 1. sekretāre

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?