Ņemot vērā to, ka Covid-19 izplatība turpina strauji pieaugt valdība piektdien, 23. oktobrī, pieņēma lēmumu par stingrākiem pulcēšanās ierobežojumiem un citiem drošības pasākumiem.

Jaunie ierobežojumi nosaka, ka sejas maskas obligāti jālieto visās sabiedriskās vietās iekštelpās, tai skaitā pasākumos, kur ir fiksētas sēdvietas, piemēram, teātrī, kino u.tml. Līdz ar to maskas tagad jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās gan valsts un pašvaldību iestādēs, gan privātajos uzņēmumus. Prasība par obligātu masku lietošanu neattiecas uz izglītības iestādēm. Izņēmums ir arī vietās, kur masku lietošana nav iespējama, piemēram, peldbaseinos un sportošanas laikā, kā arī sejas procedūru laikā un līdzīgās situācijās. Attiecībā uz bāriem, kafejnīcām, restorāniem u.tml. norādām, ka sejas masku vari novilkt, kad cilvēks sēž pie sava galdiņa, ēd un dzer. Savukārt brīžos, kad dodas veikt pasūtījumu, gaida rindā, pārvietojies pa telpu, sejas maskai ir jābūt. Arī šo vietu darbiniekiem ir jāvalkā sejas maskas vai vairogi, piemēram, viesmīļiem, bārmeņiem u.tml.

Darba vietās, kur netiek sniegti pakalpojumi klātienē, piemēram, birojos, darba devējam ir jāizvērtē, vai ir iespējams nodrošināt epidemioloģisko prasību īstenošanu, piemēram, divu metru distanci starp darbiniekiem, un jālemj, vai sejas masku valkāšana ir nepieciešama.

Tāpat valdība lēma, ka privātu pasākumu vietās kopā drīkst būt telpās ne vairāk kā 10 cilvēki, ārpus telpām – 100 cilvēki. Ja privātu pasākumu rīko publiskā vietā, piemēram, restorānā, izīrētā pirtī, klubā u.tml., tad jānodrošina viesiem fiksētas, personalizētas sēdvietas, 2 metru distance (izņemot personām no vienas mājsaimniecības), kā arī pasākums var norisināties līdz plkst. 24.00. Savukārt publiskos pasākumos iekštelpās kopumā atļauts pulcēties līdz 300 cilvēkiem (pasākumam jābūt ar personalizētām sēdvietām un jālieto sejas maska).

Līdz 15. novembrim darbu pārtrauc vietas (nesniedz pakalpojumu), kas saistītas ar bērnu izklaidi iekštelpās (izklaides un atrakciju centri, bērnu rotaļu istabas, batutu parki un bērnu pieskatīšanas istabas, tai skaitā tirdzniecības centros).

Augstākās izglītības studiju programmu apguve līdz 15. novembrim notiek attālināti, izņemot praktiskās daļas apguvi un klīnisko praksi rezidentūrā.

Precizētas arī citas noteikumu normas saistībā ar pulcēšanās ierobežojumiem reliģiskās darbības veikšanas vietās.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?