Sestdien, 24. oktobrī, brāļu kapu teritorijā Miera ielā notika Sarkanās armijas karavīru mirstīgo atlieku pārapbedīšanas ceremonija, kuri gājuši bojā nometnē Stalag-347 pašreizējā pilsētas Ziemeļu rajona teritorijā.

Pārapbedīšanas ceremonijā piedalījās pilsētas domes vadība, Krievijas militārais atašejs Latvijā R.Ušakovs, Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulāta Daugavpilī, Rēzeknes pilsētas Otrā pasaules kara veterānu biedrības pārstāvji un citi.

Pārapbedīšanas ceremoniju veica meklēšanas vienība “Leģenda”, kuras dalībnieki bija klāt arī mīrstīgo atlieku atrašanas brīdī šī gada aprīlī.

Atgādinām, ka bojā gājušo karagūstekņu masu kaps tika atrasts Ziemeļu rajona parka rekonstrukcijas laikā. Brāļu kapos tika pārapbedītas atsevišķas cilvēku mirstīgās atliekas (kopumā pēc meklēšanas grupas “Leģenda” aplēsēm tie ir 62 cilvēki), kas atrastas blakus masu kapam. Pats apbedījums, kur mirušo kauli blīvos slāņos sešās vai septiņās kārtās, palika neskarts, jo nebija saprātīgi izcelt un pārapbedīt vairāku simtu, ja ne tūkstošu cilvēku mirstīgās atliekas. Tika iezīmētas precīzas apbedījuma robežas, uzbērts kurgāns, izstrādāts un realizēts teritorijas labiekārtošanas vietai atbilstošs projekts. Pēc oficiāla apbedījuma vietas statusa piešķiršanas, šeit notiks arī piemiņas dievkalpojums par mirušajiem.

Šodien nometnē bojā gājušo Sarkanās armijas karavīru pārapbedīšanas vieta Miera ielas kapsētā ir iezīmēta ar krustu un lielu vainagu un ziedu skaitu, ko nolikuši ceremonijas dalībnieki. Nākotnē ir plānots vai nu uzstādīt piemiņas plāksni, vai arī izveidot vienu memoriālu par godu 1969. un 2021. gadā šeit pārapbedīto karavīru piemiņai.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?