Vairākiem Rēzeknes pansionāta klientiem un darbiniekiem konstatēts COVID-19 vīruss, taču situācija tiek kontrolēta, informēja pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns.

G.Arbidāns informēja, ka 21. oktobrī viens no pansionāta klientiem tika aizvests uz slimnīcu, kur 23. oktobrī viņš zaudēja dzīvību. Tajā pašā dienā tika saņemti COVID-19 analīžu rezultāti, kas izrādījās pozitīvi.

Ņemot vērā analīžu rezultātus, pārbaudīti tika visi pansionāta klienti un darbinieki. Saņemot analīzes, noskaidrojās, ka COVID-19 vīruss konstatēts 12 klientiem un 8 darbiniekiem.

“Tika izstrādāts rīcības plāns un instrukcija, kā pansionātā ierobežot vīrusa izplatību. Darbinieki ar pozitīvajiem analīžu rezultātiem aizsūtīti uz izolāciju, savukārt kontaktpersonas atrodas karantīnā. Visi saslimušie klienti ir norobežoti un izvietoti atsevišķā ēkas stāvā, kur tiek stingri uzraudzīts viņu veselības stāvoklis,” pastāstīja Arbidāns.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs, komentējot situāciju, aicināja iedzīvotājus nopietni attiekties pret ierobežojumiem: “Aicinu iedzīvotājus sekot līdzi savam veselības stāvoklim un jebkādu aizdomu gadījumā sazināties ar ģimenes ārstu. Tikai ar savu atbildību mēs varēsim vīrusa izplatību ierobežot. Šobrīd ļoti svarīgi, lai mēs varētu izsekot vīrusa izplatības gaitu un to ierobežot.”

Rēzeknes pašvaldība un pārvalde “Sociālais dienests” aicina iedzīvotājus ievērot spēkā esošos ierobežojumus, publiskās vietās lietot mutes un deguna aizsegus, ievērot distanci un tīrīt rokas ar dezinfekcijas līdzekļiem.

MK noteikumi Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

3 Comments
 1. Anvia 2 gadiem atpakaļ

  Šobrīd ir 28.oktobris. Covid tika konstatēts 21.-22.oktobrī?! Kādēļ tikai tagad parādījās informācija?!

  • rezekne.lv 2 gadiem atpakaļ

   Pirmā klienta atbilžu rezultāti tika saņemti 23. oktobrī. Svarīgākais bija nekavējoties informēt pansionāta personālu un klientus, veikt nepieciešamos drošības pasākumus un analīzes, lai novērtētu vīrusa izplatību pansionātā. Informāciju izplatījām, tiklīdz tika saņemti analīžu rezultāti.

 2. Rita 2 gadiem atpakaļ

  Kāda ir situācija ar covid Rēzeknē tagad? Pēc SPKC datiem, te jau ir 39 aktīvie slimnieki. Cik no tiem ir saistīti ar pansionātu?

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?