Jau šajā sestdienā, 7. novembrī, plkst. 18.00 klātienē Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē skanēs latgaliešu dziesmu koncerts “Dzīšmu gruomota”, kurā tiks izdziedāts un izstāstīts gandrīz 20 dažādu dziesmu latgaliski stāsti. Koncertu tiešraidē varēs vērot arī lietotnē “LMT Straume”, latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv un GORS mājaslapā.

Koncerta iedvesmas avots ir šī gada pavasarī izdotais latgaliešu dziesmu tekstu un nošu krājums “Muna dzīšmu gruomota”. Gaidāmajā latgaliešu dziesmu koncertā “Dzīšmu gruomota” skanēs gandrīz divi desmiti tautā mīlētu un labi zināmu dziesmu, kā arī kāda varbūt mazāk zināma dziesma – visas atrodamas šogad izdotajā krājumā. Par dziesmu skanējumu rūpēsies apvienības “Raxtu Raxti” mūziķi, bet kā solistus varēs redzēt un dzirdēt Artūru Uškānu, Gunti un Kristapu Rasimus, Arni Slobožaņinu, Daini Skuteli, Andri Baltaci, Guntru Kuzminu-Juknu, Juri Vucānu, grupu “Latgales Dāmu pops”, Juri Ostrovski un Kārli Kazāku.

Tāpat kā dziesmu grāmatas, arī koncerta iecere ir parādīt latgaliešu dziesmu dažādību gan laika ritējumā, gan žanru izvēlē, kā arī plašāk izstāstīt un pievērst uzmanību tieši dziesmu rašanās ceļam – jaunākām dziesmām to autori atklās skaņdarbu iedvesmas un rašanās stāstus, senākām – neklātienē būs iespēja satikt dziesmu teicējus, apjaust, ka dziesmām ne vienmēr ir vienkāršs un skaidri zināms rašanās stāsts, kā arī var izrādīties, ka dziesmām, kuras latgalieši sauc par savām, saknes ir meklējamas citu tautu mūzikā.

Visas dziesmas, kas sestdien skanēs koncertā “Dzīšmu gruomota” ir atrodamas gada sākumā izdotajā līdz šim apjomīgākajā latgaliešu dziesmu tekstu un nošu krājumā “Muna dzīšmu gruomota” (izdevējs biedrība “LgSC”), kurā apkopotas 300 dziesmas latgaliski – 120 dažādu Latgales vietu tautasdziesmas (to vidū arī Sibīrijas latgaliešu dziesmas) un 180 dažādu laiku autoru dziesmas latgaliski, kuras aptver aptuveni gadsimtu ilgu periodu – no 20. gs. sākuma līdz pat 2019. gada otrai pusei.

7. novembra koncertu “Dzīšmu gruomota” rīko Latgales vēstniecība GORS sadarbībā ar biedrību “LgSC”. Latgaliešu dziesmu stāstu veidošana top ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, bet koncerta tiešraide iespējama, pateicoties arī Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajam projektam “Digitālā Latgale portālā lakuga.lv”.

Pēdējās klātienes biļetes uz koncertu “Dzīšmu gruomota” nopērkamas GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās, biļešu cenas no 12,00 līdz 20,00 €, GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide. Koncerta tiešraide 7. novembrī plkst. 18.00 bezmaksas būs pieejama lietotnē “LMT Straume”, latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv, GORS mājaslapā http://latgalesgors.lv, kā arī lakuga.lv un GORS profilos sociālajā tīklā “Facebook”.

Līdz ar šī brīža pasākumu rīkošanas ierobežojumiem, maksimālais klātienes koncerta apmeklētāju skaits ir 300. Koncerta rīkotāji ir parūpējušies, lai tiktu ievērotas visi drošības noteikumi – sēdvietas ir personalizētas, apmeklētāji kopā sēž ne vairāk kā pa divi, noteiktais attālums starp apmeklētāju sēdvietu grupām – atbilstoši nosacījumiem ir vismaz 1 metrs. Koncerta apmeklētājiem visu koncerta norises laiku jālieto sejas maskas, kā arī jāatrodas tieši savā sēdvietā un, pārvietojoties koncertzālē, jāievēro atbilstošie apmeklētāju plūsmas norādījumi.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?