Uzsākti gaismekļu nomaiņas darbi Rēzeknes pilsētas ielās, kur vecie gaismas ķermeņi tiek nomainīti uz energoefektīvākiem LED tipa gaismekļiem.

Projekta ietvaros paredzēts veikt apgaismojuma sistēmas modernizāciju uz vairākām pilsētas ielām: Kosmonautu, Ziemeļu, Lubānas, Dārzu, 18. novembra, Jupatovkas, Pulkveža Brieža, V.Seiles, Kr.Valdemāra, Rēznas, Sprūževas, Strādnieku šķērsielā un ielās Stādītā meža rajonā.

Gaismekļu nomaiņu veic Personu apvienība “LTREX”, ko veido SIA “DEREX” un  SIA “Lucidus”. Plānots, ka visi ar projekta realizāciju saistītie darbi tiks pabeigti līdz šī gada beigām.

Darbi tiek veikti projektā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām apgaismojuma tehnoloģijām Rēzeknes pilsētā” Nr. EKII-3/14 un kopumā paredzēta 454 jaunu energoefektīvu gaismekļu ar kustības sensoriem iegāde un uzstādīšana ielu apgaismojuma infrastruktūrā un viedas apgaismojuma sistēmas ieviešana. Plānotais elektroenerģijas ietaupījums ir 217,382 MWh/gadā, savukārt plānotais CO2 ietaupījums veido 23,694 tonnas gadā.

Projekta EKII finansējums ir 70% no kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 362 770,10 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums attiecināmo izmaksu segšanai ir 30% no kopējām attiecināmajām izmaksām, kas veido 155 472,90 eiro.

4 Comments
 1. Jānis 1 gadi atpakaļ

  Tagad visur tiek nomainīts šis “silti dzeltenais” apgaismojums uz “auksti balto” LED. Vai nav pieejami tādi LED gaismekļi ar silto toni? Ja nav – nekādu problēmu, tas ir gluži ļoti jauki, ka pašvaldība rūpējas par ekonomiskāku elektroenerģijas patēriņu, tāpat vien interesējos. Vienkārši dažās pilsētas ielās šis “dzeltenīgais” tonis piešķir mājīgāku atmosfēru.
  Un plus – garāmejot pareizticīgo baznīcai centrā esmu pamanījis, ka viens laternas gaismeklis ir pagriezts uz parka, nevis Māras pusi – varbūt tam ir kāds racionāls izskaidrojums? 😀

 2. Zinaida 1 gadi atpakaļ

  Labdien, vēlos informēt, ka apgaismes ķermenis Kr. Valdemāra ielā 1A pēc nomaiņas ielu izgaismoja tikai vienu nakti, šobrīd jaunais apgaismojums – nefunkcionē!!! Lūdzu, novērsiet defektu!

  • Author
   rezekne.lv 1 gadi atpakaļ

   Labdien! Paldies par informāciju, tā nodota atbildīgajiem dienestiem.

 3. Zinaida 1 gadi atpakaļ

  Labdien. Pirms divām nedēļām informācija par nefunkcionējošajām laternām tika nodota atbildīgajiem dienestiem. Ielā joprojām valda tumsa, ne dienestu ne atbildības !! Saremontējiet jaunās laternas kr. Valdemāra ielā, lūdzu!!!!!

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2022 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?