Mūsdienu pasaulē, kad ekskursijas kļūst arvien individuālākas, izmantojot modernās tehnoloģijas (audio ceļvedis, QR kods utt.), vai arī kļūst pilnīgi virtuālas, projekta „Zaļās pilsētas plānošana” (LV-RU-021) pārrobežu sadarbības starp Latviju un Krieviju ietvaros tiek izstrādāti divi jauni tūrisma maršruti Rēzeknes pilsētā.

Viens no tiem būs piemiņas maršruts un veltīts karos un Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo piemiņas vietām. Otrais maršruts būs veltīts mūsu pilsētas industriālajai pagātnei un tagadnei. Lai izstrādātu maršrutu, kas saistīts ar Rēzeknes pilsētas rūpniecību, projekta komanda meklē fotogrāfijas ar Rēzeknes rūpnīcām un ražošanas iekārtām, kā arī to interjeriem pagājušā gadsimta 50.-90. gados. Piemēram, ir zināms, ka savulaik uzņēmumiem bija tradīcija noformēt nozīmīgiem notikumiem veltītus fotoalbumus. Tāpat pilnīgi iespējams, ka arī personīgajos fotoalbumos ir fotogrāfijas, kurās redzamas ēkas un interjers (cehi, darbnīcas). Fotogrāfijas varat nosūtīt uz WhatsApp (tālr. +37126595017) vai e-pastu marina.sokolova@rezekne.lv. Mēs arī būsim pateicīgi, ja jūs varēsiet sniegt papildu informāciju par fotoattēlā redzamo.

Šajā informācijas atlases posmā interesē visu uzņēmumu fotogrāfijas neatkarīgi no tā, kurā pilsētas rajonā uzņēmums atradās un kādu sfēru tas pārstāvēja (ražošana, celtniecība, transports utt.). Šīs fotogrāfijas ir daļa no mūsu pilsētas vēstures un tā mums ir jāsaglabā. Publicējot fotogrāfijas internetā vai lietojot tūrisma maršrutus aplikācijās, tiks norādīts fotogrāfijas īpašnieka vārds un uzvārds.

Jau 2021. gada pavasarī rēzeknieši varēs staigāt, sportot un apbrīnot nelielu mākslīgo ūdenstilpni ar skaistu apgaismojumu Ziemeļu rajona rekonstruētajā parkā. Tuvākajā laikā tiks izsludināta iepirkuma procedūra divu zemes gabalu projektēšanas tehniskās dokumentācijas izstrādei, lai palielinātu pilsētas tūrisma potenciālu. Tas kļuva iespējams, pateicoties projekta “Zaļās pilsētvides plānošana un apsaimniekošana Latvijas un Krievijas pierobežas pilsētu ilgtermiņa attīstībai” (LV-RU-021) īstenošanai Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Kopējās projekta izmaksas ir 650 560,77 eiro, no kuriem līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 585 504,69 eiro

Kontaktinformācija: projekta vadītāja  Nataļja Jupatova, t. +371 64607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

Rēzeknes pilsētas dome (vadošais partneris),  www.rezekne.lv;

Pleskavas pilsētas administrācijas būvniecības departaments.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?