Laika periodā no 18. oktobra līdz 16. novembrim Rēzeknes slimnīcā ārstējušies 14 Covid-19 pacienti, 8 no tiem izārstēti vai izrakstīti tālākai ambulatorai ārstēšanai, 2 ir miruši, 4 pašlaik turpina ārstēšanos Infekcijas slimību nodaļā.

Pateicoties Rēzeknes slimnīcā izstrādātajiem un ieviestajiem pret epidemioloģiskajiem pasākumiem ir izdevies novērst Covid-19 izplatību slimnīcā. Darbā ir atgriezušās visas ārstniecības personas, kuras bija saslimušas ar Covid-19 vai atradās karantīnā pēc kontakta ar inficētu personu. Jauni ārstniecības personu inficēšanās gadījumi nav konstatēti. Saskaņā ar apstiprināto testēšanas plānu slimnīcā tiek veikts regulārs darbinieku skrīnings, un citi pret epidemioloģiskie pasākumi. Slimnīcā ir izveidota sistēma, kas nosaka, kādos gadījumos un kuriem darbiniekiem ir jāveic analīzes, jādodas karantīnā.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos slimnīcā, visiem pacientiem pirms stacionēšanas tiek veikti Covid-19 testi. Pacienti līdz testa atbildes saņemšanai  tiek ievietoti pārprofilētās tranzīta nodaļās. Ja Covid-19 testa rezultāts ir pozitīvs, pacients tiek ievietots Infekcijas slimību nodaļā, kur saņem atbilstošu ārstēšanu, bet pacienti ar negatīvu testa rezultātu tiek pārvietoti uz atbilstoša profila nodaļu.

No šī gada 13. novembra Infekcijas slimību nodaļa, kas atrodas atsevišķā ēkā, ir pilnībā pārprofilēta Covid-19 inficētu pacientu uzņemšanai un ārstēšanai. Covid-19 slimniekiem ar vidēji smagu slimības gaitu paredzētas 28 gultas vietas. Savukārt pacientiem ar smagu slimības gaitu paredzētas 2 vietas intensīvās terapijas nodaļas izolatorā.

Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā, sākoties ārkārtas stāvoklim, Rēzeknes slimnīcā būtisku izmaiņu nav – ambulatorie un dienas stacionāra pakalpojumi, kā arī plānveida operācijas tiek sniegtas  pilnā apjomā.

Cilvēkiem nereti ir maldīga sajūta, ka Latvijā tiek ārstēti tikai Covid-19 slimnieki, kas neatbilst patiesībai! Katru dienu slimnīcā tiek uzņemti visu profilu slimnieki – terapeitiskie, neiroloģiskie, ķirurģiskie un citi. Slimnīcas darbs nav pārtraukts vai mazinājies nevienā no 23 profiliem!  Tiek sniegta gan akūtā, gan plānveida palīdzība.

Saudzēsim sevi un apkārtājos līdzcilvēkus! Ievērosim Valstī noteiktos ierobežojumus!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?