Biedrība “Eņģeļi ar mums” realizē projektu “Pasaule ap mums”. Septembrī un oktobra sākumā notika projekta darba grupu tikšanās, tika plānoti projektā paredzētie pasākumi. Plānojot un organizējot projekta aktivitātes, tika ņemti vērā Valstī noteiktie ierobežojumi un vadlīnijas.

No 26. oktobra līdz 8. novembrim notika 7 pasākumi jauniešiem. Pirms pasākumiem jauniešu darba grupa tika sadalīta četrās nelielās grupās, katra no tām darbojās savā jomā – sports, veselīgs dzīvesveids, radošais un digitālais. Katrā grupā tika izvirzīts viens līderis no biedrības.  Grupas dalībnieki iesaistījās pasākumu plānošanā un organizēšanā. Jaunieši kļuva par pasākumu fotogrāfiem un labiem palīgiem piesaistītajiem speciālistiem. Katram bija savi pienākumi, kas jāpilda. Projekta aktivitātes tika realizētas sadarbībā ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” un Rēzeknes pamatskolu-attīstības centru.

27. oktobrī notika pasākums “Saliedēšanās un neformālās aktivitātes”. Pasākuma laikā ar jauniešiem strādāja jauniešu atbalsta persona Inese Muhamberga un psiholoģe Natālija Melne.  Dalībnieki iesaistījās saliedējošās un piedzīvojumu aktivitātēs, pildīja dažādus uzdevumus savu stipro pušu un interešu apzināšanā. 29. oktobrī notika pasākums “Digitālā meistarklase par mūsdienu tehnoloģijām un fotografēšanu” fotogrāfa Eduarda Medvedeva vadībā. Pasākuma laikā jaunieši izveidoja videoklipus no fotogrāfijām, kas tika uzņemtas, apgleznojot sejas maskas. 2. novembrī jaunieši devās interesantā piedzīvojumu un izaicinājumu braucienā uz metāla apstrādes galeriju Preiļos. Metāla apstrādes galerijā jaunieši apskatīja dažādus eksponātus un objektus, kas ir izveidoti no atjaunotām mašīnu detaļām, renovētus motociklus un dažādus interjera elementus. Dalībnieki radoši darbojās krāsošanas meistarklasē. Katrs apguva prasmi strādāt ar trafaretiem, veidot savu dizainu un darboties ar aerosola krāsām. 3. novembrī notika pasākums  “Sports ārā ikvienam”, kura ietvaros kopā ar treneri Tatjanu Tokarevu jaunieši vadīja un iesaistījās dažādās sporta un piedzīvojumu aktivitātēs.  Pasākums sākās ar kopīgu enerģisku deju, kas apvienoja visus dalībniekus un turpinājās ar interesantiem veiklības uzdevumiem.  4. novembrī jaunieši iesaistījās pasākumā “Veselīgs uzturs un saruna”. Kopā tika pagatavoti divi vienkārši, bet ļoti gardi ēdieni – augļu kanapē un smutīji. Praktiski darbojoties, jaunieši pārrunāja veselīga dzīvesveida pamatprincipus un atbildēja uz dažādiem jautājumiem par ikdienas ieradumiem. 5. novembrī notika pasākums “Veidojam radošu darbu” keramiķes Maijas Gailumas vadībā. Uzsākot darbu, nebija viegli saprast, kā no māla pikuča var kaut ko izveidot, bet rezultātā izdevās unikāli darbi – svečturi, laimes pogas, šķīvi, trauciņi. Šobrīd jauniešu darbi ir devušies uz keramikas darbnīcu apdedzināšanai.  6. novembrī notika noslēdzošais pasākums “Darbs grupās, veidojam neformālās atskaites, ievērojot distanci”, kura laikā jaunieši strādāja jomu grupās, izvērtēja un apkopoja paveikto darbu, sasniegtos uzdevumus. Jauniešu paveiktais darbs tiks apkopots informatīvajā materiālā.

Esiet radoši, aktīvi un ieraudzīsiet jaunas izaugsmes iespējas!

Projekta darba komanda

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?