Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Pastaigas pa jauno promenādi pa Krasta ielu un tālāk līdz Olimpiskajam centram jau ir iecienījuši daudzi rēzeknieši, neskatoties pat uz to, ka būvdarbi nav pilnībā pabeigti. Tā kā projekta “Pievilcīga pilsētvide” (LV-RU-017) mērķis ir tūristu, kas apmeklē mūsu pilsētu un Rēzeknes upes krastus, skaita palielināšana, tad par vienu no projekta uzdevumiem kļuva tūrisma maršruta gar upi izstrāde ar ekoloģiskā kvesta elementiem.

Maršrutus izstrādāja topošie ainavu arhitekti – Latvijas Lauksaimniecības Universitātes 4. kursa studenti. Septembrī viņi apmeklēja Rēzekni, izstaigāja upes krastus krustām šķērsām un apkopoja datus par pilsētas vēsturi, augiem upes krastos, meklēja vietas, no kurienes paveras skaistākie skati uz pilsētu un ūdens virsmu.

Pagājušajā nedēļā, 19. novembrī, piecas studentu komandas tiešsaistes formātā prezentēja sava darba rezultātus projekta darba grupai un Tūrisma attīstības centra vadītājai Jeļenai Kijaško. Savās prezentācijās studenti izmantoja aplikāciju GIS Stories, lai iezīmētu vietas kartē un plānotu maršrutu. Turklāt, kas ir īpaši svarīgi, studenti izstrādāja nevis vienkāršus maršrutus, bet gan prezentēja interaktīvas spēles – kvestus, kuru pamatā ir pilsētas vēsturiskie fakti un ar upes ekosistēmu saistītie fakti. Turklāt topošie ainavu arhitekti piedāvāja savu promenādes redzējumu no Latgales vēstniecības GORS līdz Olimpiskajam centram. Viņuprāt, šobrīd jaunā un vecā promenādes daļas nav saistītas savā starpā idejiski vai ar dizaina risinājumiem. Pie tam studenti piedāvā uzstādīt promenādē dažus vides objektus, padomāt par ērtāku piekļuvi ūdenim utt. katra grupa izstrādāja arī savu lietusdārzu redzējumu, kurus plānots ierīkot nākamā gada pavasarī.

“Visas prezentācijas ir ļoti interesantas un vērtīgas. Redzams, ka studentiem bija ļoti nopietna attieksme pret uzdevumu. Mēs detalizētāk izpētīsim un apspriedīsim visus piedāvājumus, un izlemsim, kādas tieši tēmas un jautājumus iekļaut eko kvesta gala variantā, lai pabeigtu darbu pie lietotnes tūristiem izveides. Protams, mēs neatstāsim novārtā arī priekšlikumus par promenādes gar upi ainavu dizaina izstrādi. Pieļauju domu, ka daudz kas no Latvijas Lauksaimniecības Universitātes studentu piedāvātā var kļūt par labu pamatu turpmākajiem projektiem,” novembra tiešsaistes tikšanos un studentu darbu rudenī rezumēja projekta vadītāja Nataļja Jupatova.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Kopējais projekta budžets – 621 021,77 eiro. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam – 558 919,59 eiro.

Kontaktinformācija: projekta vadītāja Nataļja Jupatova, t. +37164607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome
  • Ostrovas rajona administrācija
  • Latvijas Lauksaimniecības Universitāte
  • Pleskavas valsts universitāte

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?