Tukša klase ar skolēnu galdiem un krēsliem

Kopš otrdien valdība lēma par jauniem ierobežojumiem, katra Rēzeknes pilsētas izglītības iestāde, kurā izglītojamie no 1. līdz 6. klasei pašlaik mācās klātienē, meklēja risinājumus, kā organizēt mācību darbu no nākamās nedēļas.

Rēzeknes pilsētā ne visās skolās klašu platība atbilst normām (3m2 uz 1 izglītojamo), ko uzstāda jaunie ierobežojumi. No 30. novembra klasē vienlaikus nedrīkstēs atrasties vairāk kā 18-19 skolēni, jo vidējā klašu kvadratūra pilsētas skolās nepārsniedz 50-55 m2. Tāpēc katrai izglītības iestādei divu dienu laikā bija jāspēj daļēji vai pilnībā pārplānot darbu, lai skolēniem nodrošinātu mācību procesu klātienē vismaz līdz pirmā semestra beigām.

Ņemot vērā skolas infrastruktūru un pedagogu skaitu, Izglītības pārvalde un iestāžu vadības komandas primāri cenšas nodrošināt to, lai mazāko klašu skolēniem mācības varētu notikt klātienē. Lai ievērotu epidemioloģiskās prasības, kur vien tas iespējams, klases tika dalītas grupās, organizējot darbu maiņās, mācību procesā iesaistot atbalsta personālu, tomēr prioritāte bija organizēt darbu klātienē.

Kā informēja Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, no nākamās nedēļas piecās pilsētas skolās – 2., 3., 4., 5., 6. vidusskolas 1.-6. klašu skolēniem mācības turpināsies klātienē. Vairākās iestādēs klases tiks dalītas grupās, darbā iesaistīti pedagogu palīgi, atbalsta personāls.

Savukārt Rēzeknes sākumskolas 1.-6. klašu skolēniem mācības notiks divās maiņās, 1.-4. klašu skolēniem no 8.00 līdz 11.10 un 5.-6. klašu skolēniem no 12.00 līdz 15.05. Darbs tiks organizēts pamatā klātienē, bet daži mācību priekšmeti (vizuālā māksla, mājturība un dizains, mūzika, ētika, sports) daļēji attālināti. Klases tiks dalītas grupās, darbā iesaistīti pedagogu palīgi.

Rēzeknes poļu valsts ģimnāzijā pēc līdzīga principa, dalot klases grupās klātienē strādās 1.-4. klašu skolēni, bet 5.-6. klašu skolēni mācīsies attālināti.

Drošības apsvērumu dēļ Rēzeknes pamatskolā – attīstības centrā uz vienu nedēļu ir noteikts attālināts mācību process visai skolai.

Visi 7.-12. klašu skolēni mācības turpina attālināti.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?