Šogad Latgales kultūras programmas projektu konkursa ietvaros, pateicoties VKKF mērķprogrammai „Atbalsts kultūras programmām reģionos”, kas tika realizēts ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstu, Latgales Kultūrvēstures muzejā īstenots projekts “Izglītojošā programma “Laistīs čyguonūs””.

Muzejpedagoģiskā programma paredzēta sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas vecuma bērniem par maskošanās tradīcijām Latgalē, kas rada bērnos un jauniešos iespēju piedzīvot šo tradīciju visaptverošā formā, iepazīstot Latgales maskošanās tradīcijas caur masku veidošanu, to fiziskās un mītiskās pasaules iepazīšanu, kā arī caur tautas mūzikas instrumentu spēles iepazīšanu.

Jaunā programma ir veiksmīgs un kvalitatīvs kultūrmantojuma un lokālās tradicionālās kultūras iepazīšanas resurss, balstīts novadpētniecībā un paredzams, ka nākotnē varētu kļūt ne tikai par bērnu un jauniešu kultūras izpratnes prasmju pilnveidotāju, bet arī pozicionētos kā nacionālās piederības stiprinošs kultūrprodukts, kas nu jau papildinājis LKM muzeja pakalpojumu klāstu.

Projekta realizācijas rezultātā, sadarbībā ar Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīcu izgatavoti vairāki tautas tradicionālie mūzikas instrumenti un skaņu rīki, kā piemēram, kokle, svilpes un stabuļu komplekts, trejdeksnis, treščotka, klabata, lielās bungas un velna bungas, kā arī vairāki citi. Bez instrumentu izgatavošanas, mūzikas speciālists G. Igaunis sniedzis arī konsultatīvo atbalstu. Turklāt iegādātais interaktīvais materiāls, kā jau pierādījies praksē pēc atsevišķiem izmēģinājumiem, veiksmīgi kalpos ne tikai šai, bet arī citām jau iepriekš izstrādātām muzejpedagoģiskajām programmām, piemēram, “Seno latgaļu dzīvesveids”, “Cilvēka bērns”, “Talka Latgales sētā”, u.c.

Muzejpedagoģiskās programmas nodarbības aizvadītas testēšanas variantā.

Cerot uz labvēlīgāku epidemioloģisko situāciju jaunajā mācību gadā, plānots muzejpedagoģisko programmu iekļaut arī turpmāko mēnešu plānos 2021. gadā, saskaņojot ar attiecīgajam gadalaikam atbilstošākajām kultūrvēsturiskajām tradīcijām.

Uz tikšanos jaunajā nodarbībā!

LKM muzejpedagogs Vincents Tabors

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?