Pateicoties biedrības “Pomoc Polakom na Wschodzie” finansējumam, Polijas Ārlietu ministrijas izsludinātā projektu konkursa “Sadarbība ar Poliju un ārzemēs dzīvojošiem poļiem 2020 – Polijas infrastruktūra” ietvaros radās iespēja uzbūvēt piebūvi ēdnīcai Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas ēkai.

Kā stāsta Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas direktore Olga Burova, ģimnāzijā esošā ēdnīca ir ļoti maza. Ēka, uz kuru 1997. gada martā pārcēlās skola, taču tika projektēta un būvēta kā bērnudārzs un nebija paredzēta tik lielam cilvēku skaitam. Piemēram, šobrīd ģimnāzijā mācās 630 skolēni, bet vienlaicīgi pusdienot ēdnīcā varēja tikai dažas klases. Līdz ar jaunās ēdnīcas telpu nodošanu ekspluatācijā ēdināšanas problēma ģimnāzijā būs pilnībā atrisināta. Turklāt jaunajā piebūvē būs vēl divi kabineti – robežsardzes priekšmetu kabinets un multimediju kabinets konferenču un semināru organizēšanai.

Būvdarbi sākās septembrī un jau ir uzbūvētas un nosiltinātas sienas, uzstādīti logi. Ēkai uzbūvēts jumts, šobrīd notiek jumtu konstrukciju siltināšanas un ventilācijas sistēmas uzstādīšanas darbi. Pabeigta iekšējo tīklu izbūve – ierīkots ūdensvads un kanalizācija, izbūvēta siltumtrase. Tā kā, galvenokārt, ir palikuši iekšējās apdares darbi, SIA “Latgalija” būvnieki plāno strādāt bez tehnoloģiskā pārtraukuma, lai pavasarī paliktu tikai teritorijas labiekārtošanas darbi ap jauno ēdnīcas piebūvi (gājēju celiņi un apzaļumošana) un fasādes krāsošana.

Biedrības “Pomoc Polakom na Wschodzie” finansējums ģimnāzijas ēdnīcas būvniecībai veido 654 656,51 eiro. Jāpiebilst, ka šis nav pirmais gadījums, kad poļu skolas vajadzībām Rēzeknē tiek saņemts finansējums no Polijas puses. Pateicoties poļu diasporas palīdzības ārzemēs organizācijai “Stowarzyszenie Wspólnota Polska”, 90-to gadu otrajā pusē tika veikta ēkas pārbūve skolas vajadzībām, bet 2005. gadā tika īstenots sporta zāles būvniecības projekts.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?