Novembra beigās informējām rēzekniešus par mācību darba organizāciju Rēzeknes skolās, lai pēc iespējas pasargāt bērnus un viņu ģimeņu locekļus no inficēšanās ar Covid-19. Taču sakarā ar inficēto skaita pieaugumu, Rēzeknes izglītības iestādēs, kur atklāti audzēkņu, iestādes darbinieku vai bērnu vecāku inficēšanās gadījumi, Slimību profilakses un kontroles centrs un izglītības iestādes noteic obligātos pretepidēmijas pasākumus.

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvalde informē, ka no 5. decembra pirmsskolas izglītības iestādei (PII) “Pasaka” noteikta karantīna sakarā ar to, ka personālā ir konstatēti divi inficēšanās gadījumi un tālāko vīrusa izplatību nevar izsekot.

Karantīna no 26. novembra bija noteikta arī Rēzeknes pamatskolā – attīstības centrā, bet nu jau RPAC situācija ir stabilizējusies un no 7. decembra visa skola atsāk darbu.

No 26. novembra karantīnā tika nosūtītas divas Rēzeknes 3. vidusskolas klases, bet no 3. decembra viena Rēzeknes 5. vidusskolas klase, sakarā ar to, ka Covid-19 tika konstatēts pedagogiem. Abas skolas, realizējot nepieciešamos drošības pasākumus, darbu turpina.

Tāpat Izglītības pārvalde informēja, ka ne visos gadījumos, kad kādam no skolas darbiniekiem vai bērnu vecākiem konstatēts pozitīvs Covid-19, ir nepieciešama pilnīga izglītības iestādes vai visas klases karantīna, jo vairumā gadījumu infekcijas gaita ir izsekojama un pietiek ar to, ka karantīnā atrodas tikai tiešās kontaktpersonas.

“Lai ierobežotu vīrusa izplatību, skolās esam veikuši vairākus drošības pasākumus un gadījumā, ja inficētie tiek fiksēti, esam gatavi rīcībai, kas ļaus iestādei turpināt savu darbu,” situāciju komentēja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Lielākajā daļā Rēzeknes izglītības iestāžu ir viens – divi inficētie, kas ir skolas personāls vai bērnu vecāki.

Sargāsim sevi un savus tuviniekus, ievērosim valstī noteiktos obligātos drošības pasākumus, lai varētu veiksmīgi pretoties vīrusam.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?