Latgales Kultūrvēstures muzejs 24. novembrī bija viens no trīs pārstāvjiem, kas, piedaloties Latvijas Muzeju biedrības rīkotajā tālākizglītības vebinārā, ar nosaukumu “Sadarbība ilgtspējīgai attīstībai. Kurš palīdzēs muzejiem izglābt pasauli?”, prezentēja topošo ar ilgtspējīgu attīstību saistīto muzeja izglītības programmu. Pasākums bija paredzēts ne tikai Latvijas muzeju darbiniekiem, bet arī jebkuram interesentam, kopā pulcinot ap septiņdesmit dalībnieku. Lai gan sākotnēji konferences norise tika plānota klātienē, epidemioloģiskās situācijas un līdz ar to valstī noteikto ierobežojumu dēļ, tās dalībnieki tikās attālināti.

Vebināra pirmajā daļā ar priekšlasījumiem piedalījās Latvijas Muzeju biedrības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopīgi sastādītā tiešsaistes izdevuma “Muzeji un ilgtspējīga attīstība” veidotāji, kā arī muzeji, kuru labās prakses piemēri iekļauti speciālā izdevumā (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Tukuma muzejs, Žaņa Lipkes memoriāls).

Otrajā daļā dalībnieki tika aicināti ieskatīties trīs topošās, ar ilgtspējīgu attīstību saistīto muzeja izglītības programmas, kur varēja noklausīties muzeju (Latvijas Dzelzceļa muzejs, LNB ekspozīcija “Grāmata Latvijā”, Latgales Kultūrvēstures muzejs) piesaistīto ekspertu priekšlasījumus dažādās zinātņu jomās, kā arī ielūkoties topošajās nodarbībās un piedalīties diskusijā. Latgales Kultūrvēstures muzejs sniedza gan eksperta priekšlasījumu, gan jaunās muzejpedagoģiskās programmas “Vai vairāk ir labāk?” prezentāciju. Priekšlasījumā tika pozicionēta informācijas nozīme un tās priekšrocības attiecībā pret materiālajiem resursiem gan kultūrā, gan tautsaimniecībā. Topošajā programmā, izmantojot robotikas interaktīvos līdzekļus skolēniem tiek dota iespēja izprast ilgtspējīgas attīstības nozīmi sadzīvē, kā arī atklāts priekštats par tās atstāto ietekmi uz vidi un sabiedrību. Programmas tapšana notikusi pateicoties Izglītības iniciatīvu centra un Latvijas muzeju biedrības atbalstam.

Vebināra pirmās daļas ieraksts:

Izdevumu muzeji un ilgtspējīga attīstība iespējams lejupielādēt šeit.

LKM muzejpedagogs Vincents Tabors

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?