Decembris – svētku un brīnumu gaidīšanas laiks, kas ir nozīmīgs katrai ģimenei. Ziemassvētki ir ģimenes svētki, un katrai tautībai tie ir bagāti ar oriģinālām un unikālām tradīcijām. Rēzeknes pilsētas teātris “Joriks”, Latgales reģiona mazākumtautību biedrības un amatiermākslas kolektīvi aicina dalīties ar svētku tradīciju svinēšanas pieredzi un organizē tiešsaistē virtuālus kultūras vakarus.

No 17. līdz 23. decembrim vakari notiks netradicionālā veidā – virtuālā zoom platformā. Kultūras vakaru laikā mājīgā noskaņā iepazīsimies ar dažādu tautu Ziemassvētku tradicionālajiem ēdieniem, tiks apspriestas Ziemassvētku garīgās vērtības, mājas un galda noformējuma jēga, tiks iedziedātās tradicionālās dziesmas.

Tieši tagad, kad ļoti daudzi pavada savu laiku mājās, piedāvājam izbaudīt citu tautu unikālās tradīcijas kultūras vakaru laikā:

  • 19. decembrī plkst. 14.00 – Ziemassvētku mājas un galda noformēšana,
  • 22. decembrī plkst. 17.30 – Ziemassvētku ēdiens,
  • 23. decembrī plkst. 17.30 – Ziemassvētku dziesmas.

Kultūras vakaros piedalīsies: Nacionālo biedrību kultūras nama kolektīvi, ukraiņu kultūrizglītības biedrība un ansamblis „Vodograj”, Rēzeknes baltkrievu kultūras biedrība un ansamblis „Suzorje”, Latvijas poļu savienības Rēzeknes nodaļas poļu sieviešu koris „Jutrzenka”, krievu kultūras centrs un koris „Bereģiņi”, folkloras ansamblis „Zdravinka”, ansambļi „Kolorīts” un “Ručejok”, folkloras kopa “Vīteri”, Daugavpils ukraiņu biedrība “Mrija”, Daugavpils baltkrievu kultūras centrs, biedrība “Kalkuna Nova”, Rēzeknes biedrība “Jaunatnes čemodāns”, biedrība “Art Market” un citi.

Kultūras vakaru moderators – biedrības “Zaļais meridiāns” vadītāja Marija Dubicka.

19. decembrī plkst. 14.00 gaidām jūs uz Zoom tikšanos: https://us02web.zoom.us/j/9185610934?pwd=MUVhWWRiRVIzUDZncEtyNjJQSFFyUT09

Tur arī jūs atradīsiet dažādu tautību Ziemassvētku ēdienu receptes.

Pasākumi tiks īstenoti ar Dienvidlatgales NVO atbalsta centra finanšu atbalstu.

Biedrība “Rēzeknes pilsētas teātris “Joriks””

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?