Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Rēzeknes pilsētas dome, saskaņā ar projekta “Zaļās pilsētas plānošana” (LV-RU-021) noteikumiem Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmā, izsludina iepirkumu par tehniskās dokumentācijas izstrādi divu teritoriju attīstībai, lai Rēzeknei piesaistītu vairāk tūristu. Tās ir teritorijas pie Pilskalna un gar Rēzeknes upi Pils un Bērzpils ielu rajonā (virzienā no Festivāla parka uz dzelzceļa tiltu).

Šīs teritorijas tika izraudzītas piecu dienu pilsētas plānošanas hakatona darba rezultātā, kas vienlaicīgi notika Rēzeknē un Pleskavā septembra beigās. Spraiga un ļoti auglīga darba rezultātā jaunieši un speciālisti piedāvāja vairākas idejas, lai apvienotu jau esošās un nākotnē plānotās promenādes daļas gar upi Latvijas mērogiem unikālā objektā. Runa ir par promenādi gar upi pilsētas robežās 4 km garumā, kas būtu sadalīta četrās atsevišķās zonās (dabas, aktīvā, vēsturiskā un sportiskā), bet tajā pašā laikā vienota ar kopīgu ideju un vizuālajiem elementiem.

Dabas teritoriju (no dzelzceļa tilta līdz Latgales vēstniecībai GORS) eksperti plāno kā teritoriju ar minimālām izmaiņām spēlēm un atpūtai. Esošo zaļo infrastruktūru var sakārtot un tādējādi izcelt šīs vietas dabas īpašību – vides daudzveidību pilsētas centrā – pļavas, meža un palienes ekosistēmas. Eksperti piedāvā uzbūvēt jaunu gājēju tiltu Bērzpils ielas galā, kas varētu kļūt par ērtu savienojošo posmu ar Pils un Valmieras ielām. Šajā teritorija var atvēlēt vietu āra trenažieriem, kas būtu paredzēti visām paaudzēm, piknika vietām un nelielu pasākumu organizēšanai. Idejas izstrādātāji piedāvā šeit arī ierīkot kinoteātri zem klajas debess, bet siltumtrasi izrotāt ar grafiti un padarīt par šīs vietas “rozīnīti” ar oriģinālu izgaismojumu.

Promenādes aktīvā daļa (no koncertzāles līdz ARPC “Zeimuļs”) – šeit varētu būt ielu tirdzniecības vietas, ielu muzikantu vietas un skatuves nelieliem koncertiem. Šī ir no automašīnām brīva zona, tātad jāatrisina jautājums par drošu ielu šķērsošanu, lai gājēju kustība pa promenādi netiktu pārtraukta. Hakatona dalībnieki uzskata, ka šis promenādes posms ir ideāla vieta, lai attīstītu uzņēmējdarbību (piemēram, suvenīru bodītes un “street food” ēdināšana).

Mākslu un vēstures teritorija (ARPC “Zeimuļs” un Pilskalna apkārtne) ir laba vieta mākslas darbnīcām bērniem un pieaugušajiem zem klajas debess, pikniku un ģimenes pasākumu organizēšanai. Šeit jābūt ērtai piekļuvei ūdenim un laivu piestātnei. Eksperti uzskata, ka gājēju tiltiņa būvniecība pāri upei (savienojums ar Krāslavas ielu) nāks par labu tūrisma attīstībai – objekti dažādos upes krastos būs burtiski soļa attālumā. Tā kā šī ir pilsētas sirds, tās rašanās vieta, tad Pilskalna pakājē ir ideja labiekārtošanas elementus un apzaļumošanas risinājumus izstrādāt viduslaiku stilā.

Sportiskā teritorija (posms līdz Olimpiskajam centram) varētu būt vieta garām pastaigām, skrējieniem, ielu jogas un citu sporta veidu nodarbībām.

Neskatoties uz to, ka daļa promenādes no koncertzāles līdz ARPC “Zeimuļs” jau ir kļuvusi par mūsu pilsētas neatņemamu daļu un vienu no tās vizītkartēm, bet nākamā gada pavasarī būs pabeigti darbi Krasta ielā un jaunajā promenādes daļā līdz Olimpiskajam centram, līdz hakatona dalībnieku piedāvātās idejas īstenošanai vēl daudz kas jāpaveic. Darbs pie tehniskās dokumentācijas, finansējuma meklēšana un projektu izstrāde, iepirkumu procesu organizēšana visās idejas īstenošanas stadijās. Un tehniskās dokumentācijas izstrāde diviem pie upes un attiecīgi pie promenādes esošajiem posmiem ir tikai pirmais solis, lai īstenotu tik ambiciozu ideju. Bet pirmajam solim sekos nākamie, jo Rēzekne ir pelnījusi unikālus objektus, kas ir nepieciešami iedzīvotājiem un pievilcīgi tūristiem.

Kopējās projekta izmaksas ir 650 560,77 eiro, no kuriem līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 585 504,69 eiro

Kontaktinformācija: projekta vadītāja  Nataļja Jupatova, t. +371 64607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome (vadošais partneris),  www.rezekne.lv;
  • Pleskavas pilsētas administrācijas būvniecības departaments.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.
Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?