Viena no Valsts Kultūrkapitāla mērķprogrammām 2020.gadā, Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes uz kultūras nozari mazināšanai, bija mērķprogramma “Dziesmu un Deju svētku kustības amatiermākslas kolektīvu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”. Šajā programmā varēja piedalīties kolektīvi, kuri bija 2018.gada XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laureāti. Vienīgais Rēzeknes amatiermākslas kolektīvs, kurš varēja pretendēt uz finansiālo atbalstu šajā programmā bija Rēzeknes Tautas teātris, kurš 2018.gada tautas teātru skatē “Gada izrāde” tika novērtēts un “iecelts” laureāta vietā blakus citiem četriem labākajiem Latvijas tautas teātriem.

Covid-19 laikā, kad klātienes mēģinājumi nebija iespējami, Rēzeknes Tautas teātris (režisore Māra Zaļaiskalns) tiešsaistes lietotnēs Skype un WhatsApp līdz šim neierastā formātā uzsāka jaunā, 2021.gadā iecerētā iestudējuma Jurgas Villes “Sibīrijas haiku” mēģinājumus. Izrādes iecere ir lietuviešu zēna grafiskais stāsts par ceļu uz Sibīriju pret savu gribu, kurā atklājas zēna izjūtu skaniskā pasaule haikās. Radošā iecere ir aktieru lasījums darbībā, improvizācijās, sajūtās, zīmējumos, ritmos, kas tuvina laikam un vietai.

Veicinot Rēzeknes Tautas teātra radošo darbību pēc Covid-19 krīzes, veidojot jaunu iestudējumu 2021.gada sezonai, ar VKKF mērķprogrammas (projekta nr. 2020-1STP-M22010) starpniecību tika izveidota tērpu kolekcija 15 jaunajā izrādē nodarbinātajiem aktieriem: melni T-krekli, melnas jakas ar kapucēm un melni skatuves apavi. Izrādes vizuālo tēlu veidoja ilggadējā Rēzeknes Tautas teātra kostīmmāksliniece Ināra Apele.

Informāciju sagatavoja Inga Žirgule

Foto: Annas Rancānes lugas “Meklējiet sievieti” iestudējuma pirmizrāde, foto autors – Aleksandrs Lebeds.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?