Aizejošā gada pēdējā pilsētas domes sēdē, 17. decembrī, tika pieņemts lēmums apstiprināt ēdināšanas izmaksas Rēzeknes pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, līdz ar to par ēdināšanu bērnudārzos vecākiem būs jāmaksā mazāk, savukārt komplekso pusdienu izmaksas skolās paliks nemainīgas.

Nozīmīgākās izmaiņas no 2021. gada 1. janvāra skars Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu apmaksas apmēru. Ēdināšanas izmaksas bērnudārzos (brokastis, pusdienas un vakariņas), salīdzinot ar 2020. gadu paliks nemainīgas – 2,14 eiro dienā. Tomēr, ja agrāk vecāki par savu bērnu ēdināšanu maksāja pilnā apmērā, tad no 1. janvāra par bērna ēdināšanu vecumā no 1,5 līdz 3 gadiem vajadzēs maksāt 1,30 eiro dienā, bet par bērna ēdināšanu vecumā no 4 līdz 6 gadiem – 1,42 eiro dienā. Izmaksu starpība tiks segta no pilsētas budžeta. Lai vecāki varētu mazāk maksāt par savu bērnu ēdināšanu bērnudārzos, pašvaldības budžetā atbilstoši aprēķiniem ir paredzēti 140 tūkstoši eiro. Kā pastāstīja Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, ideja par šādu lēmumu Domes vadībai bija jau sen, un tā tika aktīvi apspriesta vēl pirms gada. Tomēr šogad nācās risināt daudzus jautājumus, tostarp arī finansiālā ziņā, kas ir saistīti ar speciālās izglītības saglabāšanu Rēzeknē. Kā zināms, valsts nodeva pašvaldībām specializēto bērnudārzu un daļēji arī skolu finansēšanu. Šajā gadījumā pašvaldībai nebija liela izvēle – vai nu aizvērt, vai arī finansēt pašiem. Piemēram, bērnudārzā “Rūķītis”, neskatoties uz to, ka tas vairs netiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem, 120 bērniem, kas apgūst specializēto logopēdisko programmu, ēdināšana ir bez maksas, tas ir, tā 100% apjomā tiek segta no pašvaldības budžeta līdzekļiem

Tāpat, saskaņā ar domes lēmumu, komplekso pusdienu izmaksas skolās paliek nemainīgas – 1,14 eiro, launaga izmaksas – 0,55 eiro. Atgādināsim, ka 1.-4. klašu skolēniem daļu no ēdināšanas izmaksām sedz valsts, bet daļu – pašvaldība. Savukārt 5.-7. klašu ēdināšana tiek finansēta no Rēzeknes pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?