Pirmdien, 28. decembrī, norisinājās apbalvošanas ceremonija “Labākais darbā ar jaunatni 2020”, kur tika suminātas labākās jaunatnes organizācijas un pašvaldības, kā arī darbā ar jaunatni iesaistītās personas. Uzvaras laurus nominācijā “Pašvaldība jaunietim” plūca Rēzeknes pilsēta.

Konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2020” organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, biedrību “Latvijas Pašvaldību savienība” un biedrību “Latvijas Jaunatnes padome”. Konkursā ikviens varēja izvirzīt pretendentus nominācijās “Labākais starts”, “Straujākais lēciens”, “Līdzdalības stiprinātājs”, “Veiksmīgākais projekts”, “Drosmīgākais projekts”, “Viedais atbalsts”, “Iedvesmas dzirksts”, “Jauniešiem draudzīga vide” un “Pašvaldība jaunietim”. Konkursa uzdevumi ir popularizēt darbu ar jaunatni un tā nozīmi jauniešu pilnvērtīgai un vispusīgai attīstībai, tādējādi veicinot jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos, kā arī rosināt pašvaldības, jaunatnes organizācijas un biedrības un nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, izvērtēt īstenotās aktivitātes jaunatnes jomā.

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”, iesniedzot pieteikumu nominācijai, apkopoja visas iespējas, ko jauniešiem sniedz Rēzeknes pašvaldība. Arī balsošanas kārtā atbalsts bija ļoti liels, līdz ar to Rēzekne kļuva par nominācijas “Pašvaldība jaunietim” uzvarētājiem.

Rēzeknes pilsētas jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova uzsvēra, ka uzvara konkursa nominācijā ir visu aktīvo jauniešu, skolu, Jauniešu domes, pašpārvalžu, iesaistīto uzņēmēju, pašvaldības un tās iestāžu, biedrību, sporta klubu un kultūras kolektīvu, kas veic darbu ar jaunatni, kopīgs sasniegums: “Rēzeknes jauniešiem ir pieejams ļoti plašs iespēju klāsts: pulciņi, treniņi, iniciatīvu projektu, mazo biznesa, vasaras nodarbinātības un nometņu konkursi, kā arī regulāri notiek visdažādākie sporta, kultūras un līdzdalības pasākumi. Esam pateicīgi ikvienam iesaistītajam jaunietim. Mēs turpināsim strādāt pie tā, lai Rēzekne kļūtu par jauniešu pilsētu.”

Rēzeknes pilsētā ir izstrādāts un apstiprināts jaunatnes politikas plānošanas dokuments, noteikta atbildīgā pašvaldības persona par darba ar jaunatni koordinēšanu, darbojas Rēzeknes pilsētas Jauniešu dome un jauniešu centri. Pašvaldība rūpējas par sociālās atstumtības riskam pakļautiem jauniešiem un sniedz atbalstu jauniešu krīzes situācijās, rīkojot nometnes jauniešiem ar mazāk iespējām, īstenojot pasākumu kopumu jauniešu sociālās atstumtības un jauniešu noziedzības un atkarību mazināšanai. Ļaujot jauniešiem līdzdarboties lēmumu pieņemšanā, Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs darbojas skolēnu pašpārvaldes un tiek rīkoti forumi jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto personu auditorijai. Pilsētā biedrība “Jaunatnes Čemodāns” popularizē brīvprātīgo darbu. Arī vīrusa Covid-19 izplatības laikā darbs ar jaunatni pašvaldībā turpina aktīvi ritēt, klātienes pasākumus pielāgojot tiešsaistes aktivitātēm un integrējot darbā digitālos rīkus.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?