Trešdien, 30. decembrī, Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēdē tika apstiprināti jauni saistošie noteikumi Nr. 35 “Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā”, ar kuru stāšanos spēkā no 1. janvāra paaugstināsies ienākumu slieksnis, kas nosaka mājsaimniecību par maznodrošinātu.

Pēc jaunajiem saistošajiem noteikumiem mājsaimniecība tiek atzīta par maznodrošinātu, ja ienākumu un materiālā stāvokļa līmenis mēnesī nepārsniedz 364 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 255 eiro pārējām personām.

Saskaņā ar iepriekšējiem noteikumiem ģimene tiek atzīta par maznodrošinātu, ja vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim (personai) mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz: ģimenei, kurā ir darbspējīgās personas, vai atsevišķi dzīvojošai darbspējīgai personai – 242 eiro; ģimenei, kurā nav darbaspējīgo personu – 310 eiro; atsevišķi dzīvojošai persona, kura nav darbspējīga – 330 eiro.

Rēzeknes pilsētas pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns paskaidroja, ka nepieciešamība mainīt maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni radās pēc grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

“Iepriekš sliekšņa summa atšķīrās trijām kategorijām – darbspējīgās personas, vientuļās personas un personas, kas nav darbspējīgas. Pēc grozījumiem likumā atsevišķas kategorijas izdalīt vairs nevarēs, līdz ar to, izstrādājot jauno slieksni, ņēmām vērā gan grozījumus likumā, gan iepriekš noteikto slieksni visām kategorijām, gan arī citu pašvaldību pieredzi,” lēmumu komentēja G.Arbidāns.

Aleksandrs Bartaševičs uzsvēra, ka šie noteikumi attiecas tikai uz maznodrošinātā statusa iegūšanu, savukārt nākamajā gadā tiks mainīta arī pabalstu sistēma, kuru regulēs citi saistošie noteikumi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?