Pirmdien, 4. janvārī, sociālajos tīklos izplatījās informācija, ka Rēzeknes dzīvnieku patversmei nav piešķirts nepieciešamais finansējums, lai veiktu tās funkcijas, savukārt SIA “Rēzeknes Namsaimnieks” vadība paskaidroja, ka patversme strādā ierastajā režīmā, nodrošinot visu funkciju klāstu.

Sociālajos tīklos publicētajā informācijā norādīts, ka pašvaldība nepiešķirs līdzekļus patversmes uzturēšanai, kā arī šobrīd netiek nodrošināta dzīvnieku bez pajumtes savākšana, līdz ar to netiek veiktas svarīgākās iestādes funkcijas. SIA “Rēzeknes Namsaimnieks” valdes loceklis Pēteris Dzalbe paskaidroja, ka patversme strādā ierastajā režīmā, turklāt tajā notiek remontdarbi dzīvnieku uzturēšanās apstākļu uzlabošanai: “Dzīvnieku patversmes darba režīmā izmaiņu nav bijis. “Rēzeknes Namsaimnieks”, tāpat kā iepriekš, Rēzeknes pilsētā izbrauc un savāc dzīvniekus bez pajumtes. Ir gan bijuši izsaukumi uz kuriem izbraukumi netika veikti, jo tie bija saistīti ar lūgumu savākt saimnieku nepieskatītos dzīvniekus, nevis dzīvniekus bez mājām. Šajā situācijā mājdzīvnieku uzturēšana ir to saimnieku atbildība. Patversme strādā ierastajā režīmā un remonts tika veikts tieši dzīvnieku uzturēšanās apstākļu kvalitātes uzlabošanai.”

“Mēs neizbraucam tikai gadījumos, kad ir skaidrs, ka mājdzīvnieki nav attiecīgi pieskatīti, nevis bez pajumtes. Ja slikti pieskatīti dzīvnieki kādu apdraud, jāzvana Administratīvajai inspekcijai. Kad mēs šaubāmies, tiek organizēts izbraukums, taču bieži vien arī tie saistīti ar nepieskatītiem dzīvniekiem, neviis noklīdušiem vai bez pajumtes,” paskaidroja patversmes darbinieks Artis Šķiņčs.

Rēzeknes pilsētas domes Iepirkumu nodaļas vadītāja Karīna Bartkeviča pastāstīja, ka jau 27. novembrī tika izsludināts iepirkums “Klaiņojošo suņu un kaķu izķeršana Rēzeknes pilsētas teritorijā, īslaicīga uzturēšana dzīvnieku novietnē, sterilizācija un eitanāzija”, kurā vienīgie pretendenti bija SIA “Rēzeknes namsaimnieks”. Konkurss noslēgsies šonedēļ un jau tuvākajā laikā tiks noslēgts līgums.

Rēzeknes Dzīvnieku patversme atrodas Rāznas ielā 13b, tālrunis 28363358.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?