Laika posmā no 25. decembra līdz 8. janvārim Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs kopumā konstatēti 33 Covid-19 inficēšanās gadījumi, kā rezultātā vairākas izglītību iestāžu grupas un klases atrodas karantīnā.

No 33 inficētajiem trīs ir izglītojamie, 18 – pedagogi, bet 12 – izglītības iestāžu darbinieki. Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings paskaidroja, ka situācija ir sarežģīta, līdz ar to vairākas skolu klases vai bērnudārzu grupas atrodas karantīnā. “Ja slimības gaitu var izsekot, karantīna tiek noteikta tikai kontaktpersonām vai inficētajiem, taču atsevišķos gadījumos to nav iespējams izsekot, līdz ar to esam spiesti izolēt lielāku skaitu audzēkņu.”

Lai mazinātu iespējamo kontaktu skaitu, Ministru kabinets noteicis, ka 1. līdz 4. klašu skolēniem līdz 22. janvārim tiks pagarināts ziemas brīvlaiks, savukārt 5. līdz 12. klašu skolēni mācās attālināti. Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi. Izglītības ministre Ilga Šuplinska skaidroja, ka no 25. janvāra 1. līdz 4. klases, kā arī 9. un 12. klases, kam paredzēti eksāmeni un izlaidumi, varētu atgriezties klātienē. Tāpat ministre uzsvēra, ka situācijas neuzlabošanās gadījumā, apdraudēta ir arī eksāmenu norise.

“Šobrīd mācības tiek organizētas, ievērojot visus spēkā esošos ierobežojumus. Lai arī Covid-19 gadījumi tiek konstatēti, ceram, ka ar attālinātām mācībām slimības izplatību izdosies ierobežot un klases, kam jākārto eksāmeni, februārī varēs atgriezties klātienē,” situāciju komentēja Arnolds Drelings.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?