SIA “Rēzeknes siltumtīkli” noteikusi atbrīvojumus no parāda soda procentu piemērošanas uzņēmumiem, kuri Covid-19 ierobežojumu dēļ spiesti pārtraukt darbību.

SIA “Rēzeknes Siltumtīkli” valdes loceklis Aldis Mežals pastāstīja, ka uzņēmums 2020. gada pavasarī ārkārtas situācijas laikā piemēroja atbrīvojumu no soda procentiem fiziskām personām, taču šobrīd pēc atbalsta visvairāk vērsušies uzņēmumi, kas cietuši no spēkā esošajiem ierobežojumiem.

Saskaņā ar Civillikuma 1759.panta pirmās daļas 1.punktu un 1765.panta pirmo daļu SIA “Rēzeknes siltumtīkli” parādniekiem piemēro likumiskos nokavējuma procentus -6% gadā no neapmaksātā parāda, jo attiecībā pret SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pakalpojumu un preču piegādātāji arī nav noteikuši atvieglinājuma režīmu un rēķinu neapmaksas gadījumā piemēro soda sankcijas.

Tomēr SIA “Rēzeknes siltumtīkli”, pamatojoties uz juridisku personu iesnieguma pamata, ir noteikusi atbrīvojumus no parāda soda procentu piemērošanas tiem uzņēmumiem, kuri saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” sakarā ar ārkārtas situācijas iestāšanos ir spiesti pārtraukt savu pakalpojumu sniegšanu, piemēram, skaistumkopšanas (tostarp frizieru), pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās, fotopakalpojumi klātienē, saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu (tostarp bāros, naktsklubos, diskotēkās, akvaparkos, pirtīs, SPA, slidotavās, spēļu zālēs, bērnu viesību organizēšanas vietās, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos, bērnu rotaļu istabās, bērnu pieskatīšanas istabās (arī tirdzniecības centros)).

“Pašvaldība no ierobežojumiem cietušajiem uzņēmumiem piemēro nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu, taču mēs saprotam, ka ir vēl citi komunālie maksājumi, līdz ar to vienojāmies ar SIA “Rēzeknes siltumtīkli” vadību par iespējamo atbalsta veidu, atbrīvojot cietušo jomu uzņēmumus no nokavējuma procentiem,” lēmumu komentēja Aleksandrs Bartaševičs.

Iesniegumu veidlapas, lai saņemtu atbrīvojumu, ir pieejamas uzņēmuma mājas lapā. Iesniegums jāsūta uz e-pastu info@rezeknessiltumtikli.lv. Tālrunis saziņai: 646 25133.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?