Ik gadu, iestājoties īstai ziemai ar salu un, galvenais, sniegu, kļūst aktuāls jautājums par īpašumam piegulošās teritorijas sakopšanu un pienācīgu ēku uzturēšanu mūsu pilsētā.

Un, ja par sabiedriskās izmantošanas trotuāru uzturēšanu un uzkopšanu īpašumam piegulošajās teritorijās laikā no 1. novembra līdz 31. martam ir atbildīga pašvaldība, tad par sniega un lāsteku novākšanu no savu māju jumtiem atbild to īpašnieki. Pašvaldības saistošo noteikumu “Rēzeknes pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi” II sadaļas 5. punkts nosaka: “Nav pieļaujams, lai uz ēku jumtiem krājas lāstekas un sniegs, kas apdraud cilvēku dzīvību, veselību vai mantu. Šādos gadījumos nekavējoties jānorobežo bīstamā teritorija, lāstekas un sniegu no jumtiem jānovāc, nepieciešamības gadījumā jāveic pasākumi sniega un lāsteku novākšanai no brauktuves un ietvēm.”

Pašvaldības saistošo noteikumu izpildei seko Administratīvā inspekcija, un šajās dienās tiek rīkoti reidi, tostarp arī pārbaudot māju jumtus, tas ir, tiek fiksētas lāstekas vai sniega cepures uz jumtiem, kas var būt bīstamas. Šā gada janvārī (līdz 18.01.) Administratīvās inspekcijas darbinieki izteica 10 mutiskus brīdinājumus par nepieciešamību novākt lāstekas no māju (būvju) jumtiem virs trotuāriem, bet pagājušā gada decembrī – 11.

Kā pastāstīja Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis, māju īpašniekiem vispirms iesaka bīstamo teritoriju norobežot ar speciālu sarkano lenti, kā tas ir rakstīts noteikumos, lai cilvēki zinātu par iespējami bīstamo trotuāra posmu. “Mēs lieliski saprotam, ka dažu jumtu konstrukcijas dēļ lāstekas ziemā tur ir praktiski vienmēr. Otrkārt, lai novāktu lāstekas vai sniegu no divstāvu mājas, reizēm ir nepieciešams speciāls aprīkojums, vai pat speciāla tehnika. Tomēr, brīdināts – tātad bruņots, un cilvēkus jābrīdina par briesmām, pat ja viņi neskatās augšup,” uzsvēra Administratīvās inspekcijas vadītājs.

Pavisam pagājušajā gadā Administratīvās inspekcijas inspektori Rēzeknē fiksējuši 536 pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumus, no kuriem praktiski visi novērsti procesuālā kārtībā noteiktajos termiņos. Par nenovērstajiem pārkāpumiem sastādīti 52 administratīvie protokoli, kas nodoti lēmuma pieņemšanai par soda sankciju piemērošanu.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?