Otrdien, 2. februārī, Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē panākta vienošanās ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināt līdz 6. aprīlim, lai panāktu būtisku saslimstības samazinājumu.

Veselības ministrija uzskata, ka pašreizējie drošības pasākumi jāievēro līdz tiks sasniegts 14 dienu kumulatīvās saslimstības ar Covid-19 rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem zem 200 gadījumiem dienā. Šis ir rādītājs, kuru gan pašmāju, gan Eiropas epidemiologi uzskata par atbilstīgu, lai apsvērtu epidemioloģisko drošības pasākumu atvieglošanu. Šobrīd Latvijā šis rādītājs ir 561,3. Veselības aprūpes nozarē joprojām ir ārkārtas stāvoklis. Covid-19 pacientu aprūpei pielāgotās gultasvietas slimnīcās gandrīz visas ir aizpildītas.

Lai samazinātu jaunā Covid-19 paveida izplatības iespēju Latvijā, valdība konceptuāli vienojās aizliegt ceļojumus uz un no trim valstīm – tās ir Lielbritānija, Īrija un Portugāle, kā arī ierobežot jebkurus nesvarīgus braucienus uz ārzemēm.

Valdības pārstāvji arī atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumus, kas paredz, ka no nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas, vienlaikus nosakot papildu drošības prasības tirdzniecības vietām un pastiprinot to kontroli. Pakāpeniski arī iecerēts atsākt klātienes mācības – 1.–2. klašu bērni uz skolu dosies jau no nākamās pirmdienas, 8. februāra. Mācības notiks stingri kontrolētākā vidē, ievērojot stingras drošības prasības un lietojot sejas maskas.

Par konkrētu lēmumu valdības pārstāvji vienosies sēdē ceturtdien.

Bet jau no trešdienas, 3. februāra, sejas vairogus atļauts lietot tikai kopā ar sejas masku.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?