Kopš mācības skolās notiek attālināti, aktualizējies jautājums par to, kā tiek tērēti skolēnu ēdināšanai paredzētie līdzekļi. Rēzeknes pilsētā skolēni vienu reizi divās nedēļās saņem pārtikas pakas.

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings pastāstīja, ka pārtikas pakas saņem 1.-7. klašu izglītojamie, kuri neapmeklē izglītības iestādes vai arī skolēni, kurus finansiāli atbalsta Sociālais dienests.

“Pārtikas pakas tiek veidotas pēc Izglītības ministrijas un Veselības ministrijas ieteikumiem, ievērojot uzturvērtības un kaloriju balansa noteiktās normas,” paskaidroja A.Drelings.

Pārtikas pakas tiek komplektētas skolās, kur ar to nodarbojas ēdnīcu darbinieki, savukārt par pārtikas produktu piegādi rūpējas uzņēmumi, ar kuriem noslēgti līgumi. Kad pakas ir sakomplektētas, vecāki tiek informēti par saņemšanas laikiem un iespējām.

“Sākotnēji katra skola noformēja pakas pēc saviem ieskatiem, taču mēs vienojāmies par vienotu principu, lai neizveidojas situācija, ka paku saturs ir krasi atšķirīgs. Iespēju robežās atbalstām kvalitatīvus vietējos Latgales uzņēmumus, pārtikas pakas komplektējot no viņu produkcijas. Esam saņēmuši ļoti labas atsauksmes par pārtikas paku saturu, tāpēc arī turpmāk pieturēsimies pie šī principa,” komentēja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?