Tukša klase ar skolēnu galdiem un krēsliem

Piektdien, 5. februārī, valdība paziņoja par lēmumu pagarināt Covid-19 dēļ noteikto ārkārtējo situāciju Latvijā līdz 6. aprīlim. Tomēr, ņemot vērā jaunākos saslimstības datus un epidemiologu ieteikumus, tika pieņemts lēmums, ka arī 1.-2. klašu skolēni turpinās mācības neklātienē. No pirmdienas, 8. februāra, tiks atsāktas individuālas konsultācijas klātienē visos skolas vecumposmos, tiem, kam grūtības mācībās un  kam nepieciešams psihoemocionāls atbalsts, kā arī skolu, profesionālo skolu un augstskolu beidzējiem.

No 8. februāra visu preču sortimentu varēs iegādāties veikalos, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, veikalos, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī grāmatnīcās. Pašlaik klātienes tirdzniecība pilnā apmērā notiek aptiekās, tajā skaitā veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās. Tirdzniecības vietās, kas neietilpst iepriekš minētajās veikalu kategorijās, klātienē nopērkamo preču klāsts papildināts ar stādiem, dēstiem, sīpoliem, gumiem un sēklām; substrātiem, mēslošanas līdzekļiem, kaļķošanas materiāliem un augu aizsardzības līdzekļiem; elektropreču aksesuāriem (vadiem, pagarinātājiem, lādētājiem); līdzekļiem dezinsekcijai un deratizācijai. Vienlaikus visās tirdzniecības vietās jānodrošina efektīvāka apmeklētāju plūsmas kontrole un ļoti stingras fiziskās distancēšanās prasības, par kuru neievērošanu Valsts policijai dotas tiesības tirdzniecības vietu slēgt līdz pat 7 dienām.

Šajā nedēļas nogalē vēl jāievēro noteiktā mājsēde, bet par nepieciešamību to pagarināt valdība lems nākamnedēļ.

Papildus aizliegumam ceļot uz un no trim iepriekš minētajām valstīm (Lielbritānija, Īrija un Portugāle), pieņemts lēmums aizliegt ieceļošanu Latvijā nebūtisku iemeslu dēļ.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?