Izsenajā Maestro Raimonda Paula  dziesmā  “Cāļus skaita rudenī” izdziedam mums visiem tik zināmus un mīļus vārdus: “Jo cāļus skaita rudenī, rudenī  Zivis dzīvo ūdenī, ūdenī! Putni lido debesīs, debesīs, Viens, divi, trīs!”. Savukārt mēs – Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestāde “Vinnijs Pūks” (turpmāk tekstā “Iestāde”), ar prieku savus darba panākuma “cāļus” vēlamies saskaitīt jaunajā 2021. gadā. Janvāra mēnesis PII “Vinnijs Pūks” ir īpašs ne tikai ar to, ka ir pienākusi jauna gadu mija, bet arī ar to, ka mazais Vinnijs Pūks ir kļuvis vēl par vienu gadu lielāks, prātīgāks un pieredzes bagātāks. Šogad PII “Vinnijs  Pūks” nosvinēja savu 13 dzimšanas dienu.

Mūsu 2020. gads ir bijis radošs un panākumiem bagāts ne tikai mācību procesā, bet arī projektu darbībā. Jau no 2019. gada iestāde aktīvi darbojas Erasmus+ projektā “STEAM in early childhood – simple and fun“. Projekta mērķis ir palīdzēt  skolotājam īstenot uz kompetencēm balstītu mācīšanos, aptverot 5 jomas (dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes, mākslu un matemātiku), kas sekmētu  bērnu izpratni par atsevišķu tēmu savstarpējo saikni dažādās integrētās rotaļnodarbībās un to pārnesi uz reālo dzīvi.

Šogad mūsu draudzīgajai iestādei, novembra mēnesī, bija jāver durvis projekta dalībvalstu partneriem (Bulgārija, Igaunija, Spānija, Čehijas Republika), lai demonstrētu mūsu integrēto Globālo nedēļu, kuras laikā vidējā, vecākā un sagatavošanas posma bērni, kopā ar skolotājām rādītu, kā mēs veidojam integrētās rotaļnodarbības un veidojam pārnesi uz reālo dzīvi. Diemžēl, ņemot vērā Pasaulē pastāvošo situāciju, bijām spiesti savus plānus nedaudz koriģēt. Mūsu iestāde ir atvērta visam jaunajam, tāpēc arī šoreiz kopā ar sadarbības partneriem nolēmām – mūsu Globālajai nedēļai jānotiek.

Kopā ar sadarbības partneriem kopīgajā Facebook grupā diskutējām par iespējām platformām, kā organizēt mūsu Globālo nedēļu, lai visi sadarbības partneri spētu sajust klātesamību. Sakarā ar to, ka mums ir jāņem vērā dažādas laika joslas, nolēmām, ka dažus pasākumus filmēsim un iesūtīsim, bet uz Latvijas valsts dzimšanas dienas svinībām aicināsim Zoom platformā.

Iestādes Globālās nedēļas ietvaros saņēmām no sadarbības partneriem video sveicienus ar sirsnīgiem apsveikumiem. Bērni kopā ar skolotājām noskatījās video sveicienus, noskaidroja, kur pasaules kartē atrodas konkrētā valsts, veidoja atgriezenisko saiti – “video sveicienus” – un iemācījās vārdu “paldies” spāņu, igauņu, čehu un bulgāru valodā, jo šis ir vārds, kas spēj atvērt katras pasaules durvis un sirdis.

Vecākās grupas bērni kopā ar skolotāju demonstrēja āra integrēto rotaļnodarbību, kas sevī ietvēra visas 5 STEAM prasmes. Bērnu uzdevums bija iejusties mazu “robotiņu” lomā un veikt Vinnija Pūka uzdevumus, kuru laikā bērniem ar tālvadības vadāmo pulšu palīdzību bija jānokļūst līdz 4 lodziņiem, kuros bija attēloti Rēzeknes nozīmīgākie kultūrobjekti (Latgales vēstniecība GORS, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”, Rēzeknes pilskalns, Olimpiskais centrs Rēzekne). Bērnu uzdevumi bija veidoti tā, lai bērni spētu pašvadītā ceļā veikt uzdevumus un izmantot savas iepriekšējās zināšanas, lai veiktu jaunus uzdevumus un caur praktiskām darbībām nokļūtu līdz jaunām zināšanām un secinājumiem.

Sadarbības partneriem bija arī sniegta iespēja piedalīties mūsu Latvijas dzimšanas dienas svinībās, kas skaisto āra svinību pasākumu papildināja ar smaidiem un pozitīvu enerģiju. Katra grupiņa bija sarūpējusi dziesmas, dejas un patriotiskas dziesmas. Bērnu skaistās dziesmas un sirds siltums caur dzejoļiem tika nodots arī mūsu “attālajiem” viesiem. Un mums bija patiešām bija prieks citēt Vinnija Pūka dziesmas vārdus un teikt: “Tad saka lācīt’s: “Priecājos, ka esat visi klāt!””

Izskanot iestādes Globālajai nedēļai, atskatoties uz skaistajiem notikumiem, smaidiem, kas rotā bērnu sejas un gandarītajām skolotājām, varam droši teikt, ka projekta nosaukums “Vienkārši un ar prieku” ir attaisnojis savu skanējumu.

Projekta darba komanda, pirmsskolas izglītības iestādes “Vinnijs Pūks” skolotāja Aija Ruhmane

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?