Latgales Kultūrvēstures muzejs

Lai arī slēgts apmeklētājiem līdz 6. aprīlim, Latgales kultūrvēstures muzejs ir pieejams pētniekiem (attālinātas konsultācijas kultūrvēstures jautājumos, krājuma materiālu pieejamība). Savukārt izstāžu jomā apmeklētājiem gaidāmi pārsteigumi interesantu krājuma kolekciju eksponātu veidolā, un pirmais gaidāms jau pavisam drīz – tuvojoties Valentīndienai!

Latgales Kultūrvēstures muzejs februāra otrajā pusē un martā attālināti skolēniem piedāvā līdz šim pieprasītākās muzejpedagoģiskās programmas “Kā top maize”, “24 stundis latgalīts” un “Viss par pienu”, sadarbībā ar Latvijas muzeju biedrību, “Latvijas skolas somas” īpaši izveidotajā platformā.

Martā muzejs aicina uz attālinātu izglītojošo programmu “Dzied circenītis aizkrāsnē”. Programma paredzēta 1.-12. klašu skolēniem (ir pielāgojama visām šīs amplitūdas vecuma grupām) un stāsta par bērniem, kuri tikuši deportēti uz Sibīriju. 25. marts ir komunistiskā genocīda upuru atceres diena. Šajā dienā 1949. gadā no Latvijas tika izsūtīti ap 43 tūkstošiem cilvēku, tajā skaitā no Rēzeknes un tai tuvākās apkaimes. Visas deportācijas skāra tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju un tās ietekmējušas gandrīz katru ģimeni.

Tāpat visiem interesentiem, kuri nepaspēja pieteikties uz muzejpedagoģisko programmu, veltītu barikāžu laika 30 gadu atcerei, ir iespēja atkārtoti pieteikties programmai “1991. gads – barikāžu laiks”, kas norisinās ar Zoom platformas starpniecību.

Vairāk informācijas par LMB platformā iekļautajām programmām, kā arī pieteikties elektroniski var šeit vai arī zvanot pa t. 646 22464, vai rakstot muzejs@rezekne.lv.

Vincents Tabors, Latgales kultūrvēstures muzeja muzejpedagogs

2 Comments
 1. zoja 2 gadiem atpakaļ

  Lasu – Muzejs apmeklētājiem slēgts līdz 6. aprīlim. Savukārt Valentīndienā (t.i. 14. februārī) apmeklētājiem izstāde – pārsteigums. Vai tas nozīmē, ka Valentīndienā muzeju drīkstēs apmeklēt?

  • Author
   rezekne.lv 2 gadiem atpakaļ

   Labdien! Muzejam nav ļauts vērt durvis apmeklētājiem valstī pastāvošo ierobežojumu dēļ.

   Izstāde – pārsteigums būs aplūkojama muzeja ēkas skatlogos.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?