Šis gads Rēzeknes Sporta pārvaldes stadionam ir īpašs ar to, ka tam aprit 100 gadi. Par stadionu rūpējusies gan pilsētas pašvaldība, gan biedrības, tādējādi, gadiem mijoties, pilsētas iedzīvotāji stadionu dēvējuši visdažādākajos nosaukumos. Rēzeknes Sporta pārvalde veica nelielu apkopojumu par stadiona pastāvēšanas gaitu.

Stadiona atklāšana notika tālajā 1921. gada 17. jūlijā. Īsti ne līdzekļu, ne tehnikas stadiona labiekārtošanai nebija, tāpēc visi darbi tika veikti saviem spēkiem. Sākotnēji, stadions tika nodots tajā pašā gadā, 1. decembrī, dibinātā Rēzeknes Armijas Sporta kluba rīcībā, ar kuru tika noslēgts līgums uz 10 gadiem.

Aktīvu darbību sporta nozarē izrādīja 1921. gadā 7. septembrī nodibinātā Rēzeknes Sporta kluba biedrība (RPSK), kas kļuva par vienu no vadošajām sporta biedrībām 20. un 30. gados.  Īpaši populārs klubs bija ar savu futbola komandu.

Bieži vien rakstos stadions tika dēvēts gan par “Armijas stadionu”, gan par “Rēzeknes Sporta kluba stadionu”. Tā tas ticis saukts līdz par 20. gadsimta 40. gadu sākumam.

1944. gada 16. maijā, pēc Latvijas republikāniskās arodbiedrību padomes ierosinājuma Vissavienības arodbiedrību centrālā padome pieņēma lēmumu izveidot brīvprātīgo sporta biedrību “Daugava”, kura savu darbību uzsāka arī Rēzeknē. “Daugava” tika uzskatīta par vienīgo latvisko sporta biedrību Latvijā. Ar gadiem biedrība nostiprinājās, piemēram, 70. gados tā apvienoja līdz pat 90% no visiem fizkultūriešiem mūsu pilsētā. Bet, lai mērķtiecīgāk un pilnīgāk izmantotu visus sportam veltītos resursus, 1987. gadā Latvijā notika arodbiedrību sporta biedrību apvienošana. Un uz sporta biedrību “Daugava”, “Vārpa” un “Lokomotīve” bāzes tika izveidota viena brīvprātīgā arodbiedrību fiziskās kultūras un sporta biedrība “Daugava”. Nereti arī mūsdienās daudzi pilsētas stadionu mēdz saukt par “Daugavas stadionu”.

Jāatzīmē arī 1946. gadā dibinātās brīvprātīgās sporta biedrības “Spartaks” padomi Rēzeknē. “Spartaks” daudzos sporta veidos ieņēma vadošās vietas starp biedrībām Vissavienības mērogā. Piecdesmito gadu otrajā pusē sporta biedrība Latvijā tika likvidēta.

Lai paātrinātu sporta zāles piebūves celtniecības pabeigšanu un racionālāk izmantot sporta bāzi, Rēzeknes pilsētas valde 1994. gadā nolēma uz Latvijas sporta biedrības “Daugava” stadiona un sporta nama bāzes izvedot Rēzeknes pilsētas domes bezpeļņas uzņēmumu “Sporta centrs Rēzekne”.

Savukārt 2003. gada 6. martā “Sporta centrs Rēzekne”  tika reorganizēts par pašvaldības aģentūru “Rēzeknes sporta aģentūra”.

No 2007. gada 1. janvāra darbību stadionā regulē Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvalde.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvalde

1 Comment
  1. Valentīna 8 mēneši atpakaļ

    Cik svinīgi, visiem baltas maikas un baltas blūzītes, puiši vidū, meitenes pa malām. Cerēsim uz to labāko, un visi kopā varēsim svinēt 100.gadu jubileju 17.jūlijā.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?