Lai nodrošinātu satiksmes drošību un ekoloģiskāku vidi gadījumos, kad pie zemas temperatūras ir izveidojusies jauna sniega kārta, Rēzeknē eksperimentālā kārtā no 15. februāra uz Zemnieku, Upes un Raiņa ielām, kā arī šo ielu šķērsielām, izmantos tehnoloģiju, ko plaši pielieto Skandināvijas valstīs, ielas kaisot ar 2-5 milimetru sīkšķembu. Apstrādāti tiks krustojumi un bīstamākās vietas, kā arī stāvi kalni.

Rēzeknes pilsētas domes viena no galvenajām saimnieciskajām funkcijām ziemas periodā ir nodrošināt ceļu tīrīšanu no sniega kārtas. Mainīgo laikapstākļu dēļ nākas saskarties ar vairākiem tehnoloģiskajiem izaicinājumiem, līdz ar to, tiekoties ar uzņēmumu SIA “Ceļi un Tilti”, pieņemts lēmums meklēt risinājumu, kas būs vispiemērotākais, lai nodrošinātu maksimālu satiksmes drošību un ekoloģiskāku vidi.

Kā pastāstīja Rēzeknes pilsētas domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes ceļu inženieris – satiksmes organizācijas speciālists Dainis Gudriniks, visizplatītākā tehnoloģija cenas un efektivitātes dēļ ir sāls kaisīšana, kas sniegu kausē, tādā veidā atbrīvojot braucamo daļu, taču ir vairāki aspekti, kāpēc no sāls lietošanas mūsdienās aizvien vairāk mēģina atteikties: “Pirmkārt, sāls nav ekoloģiski draudzīgs, tas ir kaitīgs mājdzīvniekiem, pilsētas zaļajām zonām, kā arī iedzīvotāju apaviem un apģērbam. Otrkārt, sāls iedarbība, kad temperatūra pārsniedz -10 grādus, ievērojami samazinās un sniegs netiek izkausēts, līdz ar to ceļi kļūst nedroši.”

Pašvaldība regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par pārmērīgo sāls lietošanu ielu uzturēšanā, tāpēc pašvaldības vadība Pilsētvides un attīstības pārvaldes speciālistiem kopā ar SIA “Ceļi un Tilti”, kas ir atbildīgi par braucamās daļas uzturēšanu, ir uzdevusi meklēt jaunus ceļu uzturēšanas veidus, kas būs videi draudzīgāki un iedarbīgāki arī pie zemas temperatūras.

“Ja mēs redzēsim, ka alternatīvas nestrādā, izmantosim ierasto tehnoloģiju, taču brīdinām, ka zemas temperatūras gadījumā arī sāls nav efektīvs un ielas pakāpeniski tiek attīrītas no sniega kārtas, tāpēc aicinām autobraucējus būt uzmanīgiem. It īpaši tas attiecas uz dienas pirmo pusi, kad sāls vēl nav iedarbojies,” stāsta D.Gudriniks.

Pašvaldībai ļoti būtiski ir saprast, vai šādas tehnikas pielietojumu atbalsta iedzīvotāji, līdz ar to iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties un izteikt viedokli par eksperimentālo pieeju sociālā tīkla Facebook platformā “Sakārtosim Rēzekni”, pašvaldības mājaslapas rezekne.lv komentāros, kā arī rakstot uz Rēzeknes pilsētas domes Komunikācijas nodaļu pr@rezekne.lv, lai pašvaldības speciālisti varētu apkopot iedzīvotāju novērtējumu par jaunās tehnoloģijas efektivitāti.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?