Ceturtdien, 18. februārī, Ministru kabinets pieņēma lēmumu, ka pašvaldībās, kurās saslimstība ar Covid-19 ir līdz 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēkiem, 1.-4. klašu skolēni varēs mācīties klātienē. Turpmāk pašvaldības kopā ar izglītības iestādēm lēmumu par mācību norisi klātienē par katru nākamo nedēļu varēs pieņemt trešdienās, kad Slimību profilakses un kontroles centrs būs sniedzis aktualizētu informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās.

Šobrīd ir apstiprinātas 25 novadu pašvaldības, kurās no 22. februāra atsāksies mācības klātienē. Lai arī Rēzeknē ir vērojama saslimstības samazināšanās, tomēr 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem mūsu pilsētā ir ļoti augsts – 18. februārī tas bija 681. Turklāt Rēzeknē ir konstatēts arī lipīgākais vīrusa paveids.

Saeima apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu. 500 eiro tiks izmaksāti par katru bērnu personai, kurai laikposmā no 2021. gada 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, vai kurai sakarā ar bērna piedzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir piedzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām. Atbalsts paredzēts par visiem bērniem vecumā līdz 15 gadiem un no 15 līdz 20 gadu vecumam tiem, kuri mācās, un arī par bērniem, kuri piedzims līdz pašlaik noteiktajām ārkārtējās situācijas beigām – 6. aprīlim. 500 eiro pabalstu par katru bērnu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) automātiski – bez iesnieguma.

Pieņemts lēmums līdz ārkārtējās situācijas beigām pagarināt iespēju pieteikties atbalsta finansējumam uzņēmējiem un strādājošajiem, tāpat apstiprināts 6 miljonu eiro finansējums mākslas, izklaides un atpūtas nozares uzņēmumiem, lai nodrošinātu šo uzņēmumu dzīvotspēju, veicinātu nodarbinātību un mazinātu Covid-19 dēļ radušos zaudējumus. Par to, vai no 1. marta darbu varēs atsākt manikīra, pedikīra un friziera pakalpojumu sniedzēji, Ministru kabinets pieņems lēmumu 23. februārī.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?