Neskatoties ne uz ko, pilsēta gaida pavasari un vasaru un jau tagad pilsētas ielās var redzēt darbinieku brigādi, kuri veido koku vainagus. Jau sakopti koki Raiņa, Slimnīcas, Ventspils un Zilupes ielās. Koku vainagu veidošana plānota arī Ziemeļu, Jupatovkas, Pulkveža Brieža un S.Putāna ielās.

Kā pastāstīja Pilsētvides un attīstības pārvaldes Vides un ainavu pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina, saskaņā ar standartiem koku vainagi tiek veidoti vienu reizi 3-4 gados, tāpēc pašvaldībā ir izveidots ielu saraksts ar koku veidojošās apgriešanas veikšanas termiņiem. Pilsētā, galvenokārt, vainagi tiek veidoti liepām, retāk – papelēm. Veidošana notiek pieredzējuša arborista uzraudzībā (tas ir obligāts noteikums šī pakalpojuma iepirkumā), tāpēc nav pamata uztraukties par to, ka zari tiek apgriezti pārāk īsi vai, tieši otrādi – atstāti pārāk gari.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem, par koku kopšanu Rēzeknes pilsētas sabiedriskajās teritorijās atbild pašvaldības uzņēmums “Rēzeknes namsaimnieks”. Bez koku vainagu veidošanas uzņēmuma darbinieki ir atbildīgi arī par jaunu koku stādīšanu, kopšanu un laistīšanu, dzīvžogu apgriešanu, veco un drošībai bīstamo koku un zaru izciršanu. Jāpiebilst, ka uzdevumi koku kopšanas iepirkuma var variēt atkarībā no nepieciešamības un pilsētas zaļās saimniecības aktuālā stāvokļa. Ja pirms dažiem gadiem īpaša uzmanība tika veltīta koku stāvoklim pilsētas kapsētās (kur bija ļoti daudz vecu un slimu koku), tad šobrīd uzsvars tiek likts uz jaunu koku un krūmu kopšanu, kas iestādīti dažādu infrastruktūras labiekārtošanas projektu īstenošanas laikā, piemēram, Ziemeļu rajona parkā. Šogad vērienīgie apzaļumošanas darbi tiks turpināti – plānots iestādīt kokus un krūmus gar Krasta ielu un Kovšu ezera krastos. Turklāt, tajā pašā ezera teritorijas labiekārtošanas projektā runa ir par simtiem jaunu koku un krūmu, pat neskatoties uz to, ka daļa no stādiem jau ir iestādīta pagājušajā gadā. Kā informēja projekta vadītāja Irēna Lavrinoviča, promenādes (papildus), kempinga un laivu piestātnes zonās šogad tiks iestādīti trauslie vītoli, Zviedrijas pīlādži, Japānas spirejas, nokarenie zeltzaru vītoli un citas šķirnes. Īpaša uzmanība būs veltīta arī dekoratīvajiem krūmiem, Japānas spirejas vien ezera krastos būs iestādītas aptuveni 500 gab. Tādējādi mūsu pilsētas zaļā rota kļūs vēl bagātāka, daudzveidīgāka un, kas ir ļoti būtiski, būs jaunāka un veselīgāka, bet tās kopšana, kā līdz šim, tiks nodrošināta regulāri, atbilstoši visām vides aizsardzības prasībām un daudzveidīgi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2022 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?