Ar mērķi precīzāk noteikt satiksmes intensitāti dažādā diennakts laikā un dažādās pilsētas daļās, dažās Rēzeknes vietās tika uzstādīti transporta plūsmas detektori. Šī aprīkojuma uzstādīšana kļuva iespējama, pateicoties projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām apgaismojuma tehnoloģijām Rēzeknes pilsētā” (Nr. EKII-3/14) īstenošanai.

Šajā pašā projektā pilsēta kļuva par 454 jauniem mūsdienīgiem gaismas diožu (LED) gaismekļiem bagātāka, kas uzstādīti pilsētas apgaismojuma sistēmas laternās. Atgādināsim, ka pēdējo mēnešu laikā gaismekļi nomainīti Kosmonautu, Ziemeļu, Lubānas, Dārzu, 18. Novembra, Jupatovkas, Pulkveža Brieža, V.Seiles, K.Valdemāra, Rēznas, Sprūževas ielās, Strādnieku šķērsielā un ielās Stādītā meža rajonā. Jaunie gaismekļi ir ekonomiskāki un tiem bez īpašas tehniskās apkopes jāstrādā vairāk kā 65 000 darba stundas. Turklāt, minētajās ielās uzstādīta speciāla intelektuāla vadības sistēma, kas ļauj analizēt satiksmes intensitāti un gājēju skaitu un regulēt apgaismojuma intensitātei. Saskaņā ar Pilsētvides un attīstības pārvaldes speciālistu aprēķiniem, ja pirms projekta īstenošanas minētajās ielās apgaismojuma sistēmas elektrības patēriņš bija 302799,20 kWh gadā, tad jau šogad šis skaitlis samazināsies līdz 76 280,29 kWh. Turklāt būtiski samazināsies siltumnīcefekta gāzu emisijas apjoms.

Par vienu no projekta rezultātiem kļuva iespēja apvienot ielu apgaismojuma vadības sistēmu ar transporta plūsmas detektoriem, kas vēl diezgan reti ir sastopama Latvijā, bet jau ir izplatīta citās Eiropas valstīs. Saņemtā informācija par transporta plūsmām tiks izmantoti vispirms, plānojot pilsētas ielu remontu vai rekonstrukcijas projektus.

Šobrīd Rēzeknē jau ir nomainīti aptuveni 70% no visiem ielu apgaismojuma gaismekļiem.

Kopējie izdevumi projekta īstenošanai bija 518 243,00 eiro, no kuriem Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) veido 362 770,10 eiro (nepārsniedz 70% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām), bet 155 472,90 eiro – Rēzeknes pilsētas domes finansējums.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?