Sestdien, 27. februārī, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio tiešraidē notika Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas „Kilograms kultūras“ pasniegšanas ceremonija. Kategorijā „Mūzika“ balvu saņēma Raimonda Paula un Ivetas Apkalnas koncerts ērģeļmūzikas festivālā „ORGANismi“ Latgales vēstniecībā GORS.

“Kilograms Kultūras” norisi nodrošina un Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, un šogad ceremonijā tika apbalvoti deviņi 2020. gada spilgtākie notikumi. Skatītāju balsojums lēma, ka kategorijā „Mūzika“ balvu iegūst Raimonda Paula un Ivetas Apkalnas koncerts ērģeļmūzikas festivālā „ORGANismi 2020“, kas notika pērnā gada 24. oktobrī. Koncertu „Apkalna, Pauls un LNSO“, kuram mākslinieki radīja īpašu koncertprogrammu, noteikti var uzskatīt par centrālo notikumu piektajā Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā „ORGANismi“.

Balvu saņēma maestro Raimonds Pauls kopā ar Latgales vēstniecības GORS vadītāju Diānu Zirniņu, kura pateicībā teic: “Ja nebūtu tāda cilvēka kā Iveta Apkalna, tad mēs nerunātu par ērģelēm un koncertdzīvi – tādu, kāda tā ir. Paldies Maestro, paldies Ivetai un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim.”

Pēc balvas pasniegšanas Iveta Apkalna saka: “Paldies Tev, GORS, par to, ka Tu īsteno pat vispārdrošākos sapņus! Paldies Jums, Maestro, par mūziku, bez kuras mūsu dzīvē būtu daudz mazāk krāsu un Tev, Anna, ka šīs krāsas meistarīgi savienoji vienā partitūrā! Paldies Tev, Jāni, ar Tevi jūtos droši un stabili ne tikai uz skatuves, bet arī uz ledus! Paldies jums, mīļie LNSO mūziķi, par atdevi, augsto meistarību un ļaušanos. Un paļdis visai ORGANismu saimei – jūs esat manas saknes un spārni!”

Tāpat sveicam arī kategorijas „Kultūrvieta“ ieguvējus Lūznavas muižu un Viesturu Kairišu ar filmu „Piļsāta pi upis“.

Atgriezties emociju pārpildītajā koncertā „Apkalna, Pauls un LNSO“ un to noskatīties var Latgales vēstniecības GORS mājaslapā, sadaļā „Koncertieraksti“.

Šī gada oktobrī tiekamies jau sestajā Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā „ORGANismi“ un ceram piedzīvot 2020. gadā atcelto Ivetas Apkalnas, Gundara Āboliņa un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas kora koncertuzvedumu „Ķiršu koks“.

Vēsti sagatavoja Kristiāna Valeniece, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?