Piektdien, 5. martā, Rēzeknes pilsētas dome nosūtīja vēstuli Veselības ministram Danielam Pavļutam, rosinot izskatīt iespēju Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt arī vakcīnu “Sputņik V”, tiklīdz to apstiprinās Eiropas Zāļu aģentūra.

Rēzeknes pilsētas dome priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča parakstītajā vēstulē norādīts, ka Rēzeknes pilsētas Sociālais dienests ir uzsācis darbu pie vakcinēšanas sarakstu gatavošanas un darba procesā noskaidrojās, ka gatavi vakcinēties ir tikai trešdaļa Rēzeknes pansionāta klientu. Analizējot situāciju, Rēzeknes pašvaldība noskaidroja, ka liela daļa no tiem, kas atteicās, būtu gatavi vakcinēties ar “Sputņik V” vakcīnu.

Vēstulē tāpat norādīts, ka lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas, kuru piegādes joprojām kavējas un ir salīdzinoši nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana. Latvijā pirmo poti pret Covid-19 uz 5. martu bija saņēmis nepilns 3,1% iedzīvotāju, bet abas – 0,94% un papildus vakcīnas pieejamība palielinātu vakcinācijas tempu.

Medijos jau ziņots, ka Eiropas Zāļu aģentūra uzsāk “Sputnik V” vakcīnas pārbaudi. Šis lēmums pieņemts, pamatojoties uz laboratorisko un klīnisko pētījumu rezultātiem, kas uzrādījuši, ka “Sputnik V” izraisa antivielu un imūno šūnu rašanos, kas var aizsargāt pret Covid-19. Šībrīža apstākļos, kad izplatās vīrusa jauni paveidi, ar īpašu atbildību jāattiecas pret piedāvātajām iespējām, turklāt tādām, kuras par labu esam ir atzinušas daudzas valstis.

Rēzeknes pilsētas pašvaldība uzskata, ka nav pieļaujama vakcinācijas procesa politizācija un sabiedrības veselība ir galvenā prioritāte, līdz ar to “Sputņik V” vakcīnas izmantošana ir loģisks solis vakcinācijas kapacitātes palielināšanai un pozitīva rezultāta sasniegšanai cīņā ar Covid-19.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?