Rēzeknes pilsētas domes sēdē 25. februārī tika apstiprināti saistošie noteikumi “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību Rēzeknē 2021. gadā”, kas stājušies spēkā 3. martā.

Noteikumi paredz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus saimnieciskās darbības veicējiem – viesu izmitināšanas, sabiedriskās ēdināšanas un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem – par Rēzeknes pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību pilsētā.

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus piešķir nodokļa maksātājiem 90% apmērā no 2021. gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas par ēkām un zemi. Šis ir likumdošanā maksimāli pieļaujamais nekustamā īpašuma nodokļa samazinājums.

Pieņemtie noteikumi paredz, ka nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi varēs saņemt arī par nekustamo īpašumu, ko nomā personas, kuras sniedz viesu izmitināšanas, sabiedriskās ēdināšanas vai skaistumkopšanas pakalpojumus. Viņu gadījumā nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi saņems zemesgabala vai telpas īpašnieks, un pēc tam nekustamā īpašuma īpašniekam būs jāpiešķir uzņēmējam, kurš nomā telpas vai zemesgabalu, atlaidi uz tādu pašu summu.

Iesniegumus par nodokļa atvieglojumu piešķiršanu nodokļu maksātājiem jāiesniedz domes Finanšu pārvaldē līdz 2021. gada 31. decembrim.

Pagājušā gada nogalē Rēzeknes pilsētas domē jau tika apstiprināti saistošie noteikumi “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību Rēzeknē”. Tie bija attiecināmi uz 2020. gadam aprēķināto nekustamā īpašuma nodokļa summu. Vairāki Rēzeknes uzņēmēji jau veiksmīgi izmantojuši domes atbalstu. Jaunā gada sākumā bija jāizdod jauni saistošie noteikumi par 2021. gadam aprēķināto nekustamā īpašuma nodokļa summu.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?