Ceturtdien, 11. martā, Rēzeknes pilsētas domes sēdē pieņemts lēmums izsludināt nomas tiesību izsoles topošajiem objektiem pie Kovšu ezera – pludmales kafejnīcai, laivu mājai un kempinga administratīvajai ēkai. Izsoles tiks organizētas 16. aprīlī un nomas līgumus paredzēts slēgt uz 15 gadiem.

Pēc peldes, sauļošanās vai dodoties pastaigā gar ezeru būs iespēja atspirdzināties ar pludmales kafejnīcas piedāvājumu āra terasē vai baudīt ainavu no skatu platformas.

Lai nodrošinātu ērtu Kovšu ezera izmantošanu ar laivām, tiek veidota atbilstoša infrastruktūra – piebraucamais ceļš, 13 stāvvietas vieglajām automašīnām un 8 lielgabarīta transportlīdzekļu stāvvietas (transportam ar laivu piekabēm), laivu rampa (slips) laivu nolaišanai ūdenī ar autotransportu, laivu piestātne uz peldošiem pontoniem un gājēju ceļi. Kanāla abu malu savienošanai tiks izveidots koka tiltiņš, otrpus kanālam gar krastu – gājēju ietve ar soliņiem un velo novietnēm. Plānots, ka laivu mājas zonā būs iespēja laivas gan glabāt, gan iznomāt, kā arī veikt tehnisko apkopi.

Tūristus Rēzeknē iepriecinās kempinga zona Kovšu ezera rietumu krasta teritorijā. Kemperu zonas teritorijā paredzētas vairākas vietas elektrības pieslēgumam, ūdens ņemšanas vietas un ķīmiskās WC noliešanas vietas, kā arī slēgta koka nojume atkritumu konteineriem. Tāpat kempinga teritorijā paredzētas telšu vietas, aktīvās atpūtas zona ar pludmales volejbola un futbola laukumiem, kā arī nelielu bērnu rotaļu laukumu. Iepretim kempinga administratīvajai ēkai paredzēts labiekārtots laukums atpūtai ar apstādījumiem, zviļņiem un sēžamajiem kubiem. Gājēju ērtībai paredzēts bruģēto ietvju tīkls, apkārt kemperu stāvvietai tiks izveidots grants ceļš, vietumis paredzot solus un atkritumu urnas. Grants ceļš vedīs līdz pat ezeram, kur būs peldošas konstrukcijas laipa un peldvieta. Gar ezeru vedīs taka ar grants segumu, kas veidots uz pastiprinātas grunts. Kempinga zonā starp taku un telšu vietām ir paredzētas piknika vietas ar galdiem, soliem un ugunskura vietām, ko atdala atsevišķas koku grupas. Kempinga zonas teritorija būs atdalīta no pārējās teritorijas ar koka žogu un drāšu paneļu žogu. Tāpat kempinga zonā būs arī stāvvietas 15 vieglajām automašīnām un 33 kemperiem.

Lai arī projekta īstenošanas termiņš ir līdz 27. augustam, būvnieki plāno darbus pabeigt jau jūnija sākumā. Tamdēļ pašvaldība jau tagad meklē nomniekus jaunajiem objektiem, lai rēzeknieši un pilsētas viesi jau šovasar varētu baudīt atpūtu pie Kovšu ezera ar jaunām iespējām.

Plašāka informācija par izsolēm.

Izsoles tiek organizētas projektā “Atbalsts komercdarbības attīstībai, izveidojot Kovšu ezera parka darbībai nepieciešamo publisko infrastruktūru” (Nr. 5.6.2.0/18/I/005).

3 Comments
  1. zoja 1 gada atpakaļ

    Sakiet, būs vai nē celiņš apkārt visam ezeram ?

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?