Piektdien, 12. martā, valdība pieņēma vairākus lēmumus, lai īstenotu mērenu ierobežojumu pieaugumu Covid-19 izplatības mazināšanai līdz Lieldienām.

Jau no otrdienas, 16. marta, klātienē varēs strādāt tikai tie darbinieki, bez kuriem iztikt nevar. Darbiniekus, kam ir tiesības veikt darbu klātienē, noteiks darba devējs. Ja darbinieks strādā klātienē, tad kabinetā drīkstēs atrasties tikai viens darbinieks vai arī uz katru darbinieku jāparedz 15 kvadrātmetru platība. Ja tas nav iespējams, jāstrādā maiņās. Ierobežojumi neattieksies uz tādiem darbiem kā ražošana un citiem darbiem, ko objektīvi nevar veikt attālināti.

Rēzeknes pilsētas domes administrācijā noteikti tie darbinieki, kas no 16. marta līdz 6. aprīlim strādā klātienē, un tie, kas strādā klātienē atbilstoši iepriekš saskaņotam grafikam. Darbinieki, kas strādās attālināti, būs telefoniski sasniedzami, zvani no darba telefona tiks pāradresēti. Domes darba grupu un komisiju darbs, kā arī domes komitejas un domes sēdes arī turpmāk notiks attālinātā režīmā. Nozaru pārvalžu, iestāžu un aģentūras vadītāji darba pienākumus veiks klātienē un organizē darbu savās struktūrvienībās, nosakot darbiniekus, kas darba pienākumus veiks klātienē un attālināti.

Apmeklētāju pieņemšana domes ēkā klātienē notiks tikai Iedzīvotāju apkalpošanas centrā un tikai pēc iepriekšēja pieraksta (t. 64607609, e-pasts: iac@rezekne.lv). Domes ēkā varēs ienākt tikai tie apmeklētāji, kas jau iepriekš pieteikušies pieņemšanai. Pie domes ēkas galvenajām durvīm būs pastkastīte iesniegumiem un vēstulēm. Rēzeknes pilsētas domes darbinieku kontaktinformācija pieejama sadaļā “Kontakti”.

Lai arī sākotnēji bija paredzēts mazināt maksimāli pieļaujamo pasažieru skaitu līdz 30% no transporta ietilpības, piektdien tomēr pieņemts lēmums atstāt līdzšinējos 50%, pastiprinot kontroli un nodrošinot papildus drošības pasākumus – transportlīdzekļu ventilāciju arī reisu laikā.

Bērnudārzi turpmāk būs pieejami tikai tiem vecākiem, kuri nevar strādāt attālināti, kā arī tiem, kuri nevar attālināto darbu apvienot ar bērna pieskatīšanu. Pirmsskolas izglītības iestādēs gan mācību procesa laikā, gan ārpus tā darbiniekiem pareizi jālieto mutes un deguna aizsegs. Pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem turpmāk būs iknedēļas testēšana.

Pēc garām diskusijām valdība pieņēma lēmumu pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 cilvēkiem nepārsniedz 250 (Rēzeknē 14. martā – 474), klātienē ļaut organizēt līdz 5 formālās izglītības nodarbībām un līdz 2 neformālās izglītības nodarbībām nedēļā vienas klases grupai līdz 20 cilvēkiem ārpus telpām. Vienas nodarbības ilgums nedrīkst pārsniegt 40 minūtes.

Rēzeknes pilsētas dome aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk mēs varētu atgriezties pie normāla dzīvesveida.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?